PARTNER PORTALU
  • BGK

Rocznica Powstania Wielkopolskiego: Na minutę zatrzymają się autobusy i tramwaje

  • JS    23 grudnia 2016 - 19:44
Rocznica Powstania Wielkopolskiego: Na minutę zatrzymają się autobusy i tramwaje
W związku z obchodami rocznicowymi w centrum miasta można się spodziewać okresowych zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej (fot. poznan.pl)

• We wtorek, 27 grudnia, przypada 98. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
• Aby uczcić pamięć Powstańców, tego dnia o godzinie 16:40 autobusy i tramwaje zatrzymają się na 1 minutę.
• Uruchomiona też zostanie syrena alarmowa.
• W związku z obchodami rocznicowymi w centrum miasta można się spodziewać okresowych zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej.
O godzinie 11:00 rozpoczną się uroczystości przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich u zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Wierzbięcice. Uczestnicy obchodów w hołdzie Powstańcom złożą kwiaty, a następnie przemaszerują do poznańskiej Fary, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta.

W związku z uroczystościami w godzinach od 10:00 do 13:00 możliwe będzie zamknięcie dla ruchu ulicy Wierzbięcice. W tym rejonie nastąpią zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Tramwaje linii nr 10 kursować będą - w obu kierunkach - objazdem przez ulice Górna Wilda i Królowej Jadwigi. Ruch tramwajowy wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi odbywać się będzie bez zakłóceń.

Około godz. 12:00 w związku z przemarszem od pomnika Powstańców Wielkopolskich do Fary Poznańskiej, mogą nastąpić chwilowe wstrzymania ruchu tramwajowego w rejonie ulicy Królowej Jadwigi oraz placu Wolności.

Przez cały dzień, w godzinach od 10:00 do 18:00 będzie możliwość darmowego zwiedzania Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Na Placu Wolności stanie specjalny obóz powstańczy oraz wystawa "Droga do wolności". Punktualnie o godzinie 16:40 dla upamiętnienia wybuchu Powstania Wielkopolskiego na minutę zatrzymają się tramwaje i autobusy. Uruchomione też zostaną syreny alarmowe.

O 17:00 przed Odwachem odbędzie się inscenizacja walk powstańczych z udziałem grup rekonstrukcyjnych Grolman, Warta i 7DAK.

Bieg Powstania Wielkopolskiego

Hołd Powstańcom oddadzą także uczestnicy Biegu Powstania Wielkopolskiego, który rozpocznie się 27 grudnia 2016r. o godzinie 19:00. 

Jak informują organizatorzy, trasa biegu składa się z dwóch pętli (start z placu Wolności w kierunku ulic: Kantaka, Święty Marcin, Ratajczaka, Ogrodowej, Długiej, Garbary, Solnej, św. Wojciecha, Kutrzeby, Działowej, Marcinkowskiego z powrotem do placu Wolności).

W godzinach około 18.00-21.00, w związku z organizacją biegu, zmienionymi trasami kursować będą autobusy linii nr 51, 60 i 63, na ulicy Garbary zmienione zostaną lokalizacje przystanków autobusowych, a ruch tramwajowy w centrum prowadzony będzie bez zmian z chwilowymi wstrzymaniami.

Na poniższych skrzyżowaniach zostaną utworzone tzw. śluzy:

- Plac Wolności / Ratajczaka / 3 Maja

- 27 Grudnia / Kantaka

- Święty Marcin / Ratajczaka

- Długa / Strzelecka

- Garbary / plac Bernardyński / Dowbora-Muśnickiego

- Garbary / Małe Garbary

- Marcinkowskiego / 23 Lutego

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.