Rodzinne szlaki rowerowe w świętokrzyskim

16 tras rowerowych przeznaczonych dla rodzin z dziećmi wytyczono w województwie świętokrzyskim. Do skorzystania z nich zachęca portal internetowy.
Rodzinne szlaki rowerowe w świętokrzyskim

Trasy są urozmaicone i wiodą przez najpiękniejsze tereny regionu świętokrzyskiego. "Żeromszczyzna" prowadzi przez Ciekoty i Masłów, "Śladami tetrapoda" - przez Zachełmie i Zagnańsk, a "Serce gór" - przez okolice Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Szlaki nie są długie, liczą średnio po 20-30 km, a zaprojektowano je jako pętle. Poprowadzono je obok interesujących obiektów przyrodniczych i zabytkowych. Szlaki biegną poza ruchliwymi drogami, często przez lasy, są więc bezpieczną propozycją także dla dzieci.

Trasy oznakowano zgodnie z instrukcją znakowania szlaków turystycznych PTTK z jedną różnicą: symbole rowerów oraz kierunku, w jakim biegnie trasa, umieszczone są nie na białym, lecz na żółtym tle.

Każda trasa została szczegółowo opisana w portalu internetowy, w którym zamieszczono także mapy, zdjęcia atrakcji, informacje o nawierzchni i utrudnieniach. Dodatkową atrakcją świętokrzyskich szlaków jest możliwość ściągnięcia na telefony komórkowe aplikacji, która prowadzi rowerzystę po trasie w technologii GPS.

Serwis rowerowe.swietokrzyskie.travel utworzyła Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego (zabierz głos/oceń marszałka) przy współpracy Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach (zabierz głos/oceń prezydenta). Projekt wyznaczenia świętokrzyskich szlaków rowerowych współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wszystki szlaki czy też ścieżki prowadzą zawsze... do najpiękniejszych "obiektów" przyrodniczych

Kokos, 2011-12-04 19:56:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE