PARTNER PORTALU
  • BGK

Rodzinny piknik z kulturą

  • PAP    23 czerwca 2012 - 10:04

Wystawy fotografii, warsztaty żonglerskie i bębniarskie, happening plastyczny oraz pokazy filmów to niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla gości pikniku kulturalnego, który odbędzie się w sobotę na warszawskim Muranowie.
Organizatorami "Soboty u Tekli, czyli rodzinnego pikniku z kulturą!" są organizacje pozarządowe mieszczące się w rejonie skweru Tekli Bądarzewskiej przy ul. Andersa na stołecznym Muranowie.

W ramach pikniku mieszkańcy wraz z całymi rodzinami mogą wziąć udział m.in. w warsztatach poświęconych pomocy osobom niepełnosprawnym; żonglerskim i bębniarskim, a także przybliżających piosenkę jidysz, które zostały przygotowane przez Centrum Kultury Jidysz.

Można będzie również wziąć udział w happeningu plastycznym "Mój Muranów" czy zeskanować stare fotografie rodzinne wykonane na Muranowie, które zostaną wykorzystane w projekcie Muzeum Historii Żydów Polskich. Zaplanowano także pokaz filmów - laureatów festiwalu "Nova Perspektywa", kiermasz wydawnictw, a także spotkanie poświęcone patronce skweru, kompozytorce Tekli Bądarzewskiej.

Piknikowi będę towarzyszyły trzy wystawy poświęcone m.in. fotografii i sztuce współczesnej.

W galerii Starter odbędą się dwa wydarzenia - słuchowisko piłkarskie Janusza Łukowicza oraz wernisaż wystawy Tymka Jezierskiego. Słuchowisko piłkarskie "Bez emocji" to stenogram komentarza legendarnego meczu Polska-Anglia na Wembley odtwarzany przez syntezator mowy, który służy do automatycznego imitowania ludzkiego głosu na podstawie wprowadzonego tekstu.

Organizatorami pikniku są m.in. Centrum Kultury Jidysz, Fundacja Archeologia Fotografii, Fundacja Promocji Sztuki Współczesnej, Stowarzyszenie Stacja Muranów, Stowarzyszenie Starter oraz Centrum Karmelicka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.