PARTNER PORTALU
  • BGK

Rodzynki z pozarządówki

  • GK    16 marca 2011 - 12:22

Najlepsze i najbardziej nowatorskie inicjatywy społeczne organizacji pozarządowych zostaną wyróżnione w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”.
Zwycięzcy dostaną 3 tysięcy zł. na działalność statutową. Ideą konkursu jest dotarcie do małych organizacji, opierających się na wolontariacie, których ciekawe, nowatorskie działania mogą być realizowane także przez inne podmioty pozarządowe na zasadzie dobrych praktyk.

- Chcemy wyróżnić przedsięwzięcia o pozytywnym wpływie na rozwój lokalnych społeczności i społeczeństwa obywatelskiego, a także na jakość życia członków zbiorowości – wyjaśnia marszałek woj. kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Do rywalizacji o nagrody i tytuł przystąpić może każda organizacja pozarządowa realizująca projekt społeczny, posiadająca siedzibę (lub oddział) w województwie kujawsko-pomorskim. Jej roczne przychody nie mogą przekraczać 200 tysięcy zł.

W poprzednich edycjach konkursu wyróżniono 38 organizacji. Wśród ubiegłorocznych laureatów znaleźli się między innymi Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri, które organizuje w swoim mieście przegląd filmowy „Pola i inni”, Towarzystwo Rozwoju Gminy Świekatowo za promocję „Chlebowej wioski" w Janiej Górze oraz Brodnickie Stowarzyszenie Kultury za album dokumentujący starą Brodnicę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.