PARTNER PORTALU
  • BGK

Rola Pomorza w rozwoju energetyki tematem Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego

  • PAP    25 marca 2014 - 12:45

Kierunki polityki energetycznej Polski, bezpieczeństwo dostaw surowców oraz rola Pomorza w rozwoju energetyki - to główne tematy Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego, który rozpocznie się w środę w Gdańsku. W spotkaniu ma wziąć udział ponad 400 osób.
Ogólnopolski Szczyt Energetyczny, odbywający się już po raz drugi (pierwszy był w minionym roku), został zorganizowany przez Europejskiego Centrum Biznesu z Lublina.

Kierownik biura zarządu Centrum Tomasz Sieduszewski poinformował, że w spotkaniu mają uczestniczyć m.in. przedstawiciele największych firm energetycznych, paliwowych i gazowniczych - PGE, PERN, PGNiG, PSE, Tauron, Energa, Grupa Lotos, Gaz-System jak również Urzędu Regulacji Energetyki i Giełdy Papierów Wartościowych. Swój udział zapowiedziało też wielu ekspertów i przedstawicieli instytucji finansowych.

Do Gdańska mają też przyjechać: minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Andrzej Dycha, sekretarz stanu w ministerstwie skarbu państwa Zdzisław Gawlik oraz sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Olgierd Dziekoński.

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny otworzy sesja plenarna pt. "Polityka dla gospodarki, gospodarka dla polityki", podczas której ma się odbyć dyskusja m.in. nt. kierunków polityki energetycznej Polski, znaczenia dla Polski propozycji w zakresie Polityki Klimatycznej UE na 2030 rok oraz możliwości dalszego rozwoju OZE w kontekście nowej ustawy i systemów wsparcia.

W pierwszym dniu mają się odbyć panele dyskusyjne poświęcone bezpieczeństwu energetycznemu, perspektywom inwestycji w energetyce oraz źródłom finansowania tych inwestycji. W czwartek uczestnicy szczytu mają dyskutować m.in. nt. rynku energii elektrycznej i możliwości dalszej jego liberalizacji.

Spotkanie odbędzie się w AmberExpo przy ul. Żaglowej w Gdańsku. PAP jest jednym z patronów medialnych Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.