PARTNER PORTALU
  • BGK

Rośliny w opłakanym stanie

  • PAP    27 sierpnia 2012 - 09:17
Rośliny w opłakanym stanie

Do końca września potrwa renowacja ponadhektarowego ogrodu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.
„Renowacja była konieczna, ponieważ rośliny po ciężkiej zimie były w opłakanym stanie” – tłumaczy rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Warszawskiego Anna Korzekwa.

Na zły stan roślin w ogrodzie biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, otwartym dziesięć lat temu, zwracali uwagę odwiedzający, problem dostrzegły też władze UW.

„Tak, to prawda, że ogród nie jest w najlepszym stanie. Mamy problem z dużą częścią roślinności, z której prawie połowa wymarzła podczas zimy. Nasza ogrodniczka mówi, że z takimi stratami nie spotkała się ani razu w przeciągu swojej 30-letniej pracy” – powiedziała Korzekwa.

Głównej przyczyny takiego stanu rzeczy Korzekwa upatruje właśnie w długiej zimie i bardzo niskich temperaturach. Do tego – jak mówiła – dochodzi popularność ogrodów wśród wycieczek szkolnych odwiedzających znajdujące się w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik.

„W tym roku mamy też poważny problem z wycieczkami dzieci w wieku szkolnym wizytującymi Centrum Nauki Kopernik. Odwiedzają one też nasz ogród, gdzie w ramach chwilowego wytchnienia organizują sobie pikniki, po których jest ogrom sprzątania” – dodała Korzekwa.

Największe straty odnotowano w szacie roślinnej ogrodu. Infrastruktura i elementy małej architektury są w dobrym stanie.

„W ogrodzie wymarło ponad 5 tysięcy barwinek rosnących przy na pochylni łączącej górny i dolny ogród. Nawet rośliny, które początkowo puszczały zdrowe liście z biegiem czasu okazały się zwiędłe” – zaznaczyła.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.