PARTNER PORTALU
  • BGK

Roszady w magistracie kluczem do sukcesu?

  • krosnocity.pl    10 lutego 2011 - 16:02
Roszady w magistracie kluczem do sukcesu?

W krośnieńskim magistracie zaszły liczne zmiany. Wszedł w życie nowy regulamin organizacyjny. Z punktu widzenia interesantów prawdopodobnie nie będzie widać różnicy, urząd ma jednak funkcjonować sprawniej.
Zmiana Sekretarza Miasta

Chyba najważniejszą zmianą jest zmiana na stanowisku Sekretarza Miasta. Teraz tę funkcję będzie pełnił Maciej Gernand, dotychczasowy Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Zarządzania Kadrami i Kontroli. Zastąpił na stanowisku Sekretarza urzędującego do tej pory Krzysztofa Smereckiego.

Wydział Ochrony Środowiska

Dotychczasowy Sekretarz Miasta Krzysztof Smerecki nadal pozostaje Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska oraz pełni funkcję Pełnomocnika Prezydenta do spraw zarządzania jakością. Jednocześnie Wydział kierowany przez naczelnika Smereckiego otrzymał nowe zadania. Będzie teraz Wydziałem Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej.

Kwestie związane z gospodarka komunalna przeniesiono z wydziału Inwestycji. Nie jest to nowy pomysł, już wcześniej Urząd funkcjonował w ten sposób. Urzędnicy doszli do wniosku, że gospodarka komunalna ma o wiele więcej wspólnego z ochroną środowiska, niż z pracą Wydziału Inwestycji i wracają do punktu wyjścia.

Ewidencja

Zmiany nastąpiły również w zakresie spraw społecznych. Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich podzielił się na dwa wydziały: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia (Naczelnik: Julita Jaśkiewicz) i Wydział Spraw Obywatelskich (Naczelnik: Dorota Zajdel). W tym drugim wydziale oprócz spraw związanych z wydawaniem dowodów osobistych skupione zostały ewidencje - zarówno ewidencja ludności jak i działalności gospodarczej. Stwierdzono, że sprawy ewidencji najlepiej jest połączyć w jednym wydziale.

Biuro Prezydenta

Nową komórką organizacyjną w urzędzie jest Biuro Prezydenta Miasta, skupiające trzy obszary działalności: obsługą sekretarsko – asystencką, współpracę z mediami i promocję miasta. Biurem Prezydenta kieruje Rzecznik Prasowy. W ten sposób sprawy zwiazane z promocja zostają wyłączone z pracy dotychczasowego Wydziału Promocji, Sportu Kultury i Turystyki. W promowaniu Miasta będzie pomagał Doradca Prezydenta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.