PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowerem po asfalcie wreszcie w Lublinie

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Lublin    5 września 2011 - 09:52
Rowerem po asfalcie wreszcie w Lublinie

Rowerzyści ponad dwa lata musieli czekać na budowę pierwszej w Lublinie ścieżki rowerowej z asfaltu. W mieście pojawiło się też kilkadziesiąt stojaków na rowery.
Wzdłuż al. Smorawińskiego na Czechowie powstało 800 metrów ścieżki rowerowej z asfaltową nawierzchnią. Jak informuje lubelska "Gazeta Wyborcza" rowerzyści tłumaczą, że jazda po takiej trasie jest dużo wygodniejsza niż poruszanie się po kostce brukowej.

- Musieliśmy na to czekać aż 26 miesięcy - mówi lubelskiej "GW" Aleksander Wiącek z Porozumienia Rowerowego

Wkrótce asfaltowa nawierzchnia pojawi się także wzdłuż ul. Krochmalnej. Ratusz planuje również budowę kolejnych 5,5 km ścieżki na ul. Osmolickiej.

Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzeczniczka prezydenta Lublina (zabierz głos/oceń prezydenta) poinformowała "GW" o trwających pracach nad przygotowaniem ogólnej koncepcji komunikacji w mieście, których ważnym elementem będzie ruch rowerowy.

W całym Lublinie zamontowano także ponad sześćdziesiąt ze stu obiecanych przez miasto stojaków na rowery. Miało to na celu zmniejszenie problemu z parkowaniem m.in. podczas koncertów czy meczów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.