PARTNER PORTALU
  • BGK

Rowerem po stolicy - to jest to

  • PAP    7 kwietnia 2013 - 09:19
Rowerem po stolicy - to jest to

Akrobacje w wykonaniu rowerzystów, najnowsze rozwiązania i najmodniejsze rowery można zobaczyć w czasie święta jednośladów w Warszawie. Targi promujące miejską kulturę rowerową potrwają do niedzieli.
Organizujący imprezę Wojciech Wojewódzki zaprasza wszystkich, choć nie ukrywa, że to dwudniowe spotkanie jest przede wszystkim dla pasjonatów rowerów i ludzi, dla których rower stał się środkiem transportu i jednocześnie stylem życia.

"Pomysł powstał spontanicznie wśród osób, które żyją aktywnie i dla których rower jest nie tylko od święta. Rozumiemy, jak ważne jest dobre umiejscowienie roweru w infrastrukturze miasta i harmonijny rozwój społeczności rowerzystów w zgodzie z resztą mieszkańców. Naszym celem jest promocja miejskiej kultury rowerowej, wykorzystania roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu" - powiedział Wojewódzki.

Zauważa jednak, że stolica zmienia się, jest coraz więcej ścieżek rowerowych, a co za tym idzie - także rowerzystów. Marzeniem stołecznych pasjonatów dwóch kółek jest, by Warszawa dogoniła Kopenhagę, europejski symbol rowerowej stolicy.

Ale święto rowerów to nie tylko impreza promująca styl życia, lecz także okazja, by zobaczyć najmodniejsze i najnowocześniejsze rowery miejskie, a także zapoznać się z aktualną modą rowerową. Maluchów kusi zorganizowane dla nich miasteczko, nieco starszych - pokazy ratowników medycznych udzielania pierwszej pomocy. Rowerzyści w każdym wieku chętnie oglądali pokazy akrobacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.