PARTNER PORTALU
  • BGK

Różaniec do Granic w całej Polsce

  • PAP/AT    5 października 2017 - 06:43
Różaniec do Granic w całej Polsce
Różaniec w intencji Ojczyzny zostanie przykładowo odmówiony na Rysach (fot.pixabay.com)

Modlitwa różańcowa w najbliższą sobotę podjęta zostanie także na szczytach i szlakach górskich; inicjatywa Różaniec do Granic otoczy całą Polskę - informuje "Nasz Dziennik".
Różaniec w intencji Ojczyzny zostanie przykładowo odmówiony na Rysach (2499 m n.p.m.), najwyżej położonym polskim szczycie górskim, na granicy polsko-słowackiej; także przy krzyżu na Giewoncie 7 października o godzinie 14 rozpocznie się modlitwa - informuje gazeta.

"Różaniec do Granic to wydarzenie bez precedensu w dziejach naszej ojczyzny, ale także świata" - podkreśla cytowany przez "Nasz Dziennik" koordynator modlitwy różańcowej na Rysach Jarosław Błażusiak. Koordynator spotkania na Giewoncie, Mariusz Talarek z Warszawy, podkreśla z kolei, że "szczyt na Giewoncie to jedno z najbardziej symbolicznych miejsc w naszej Ojczyźnie".

Modlitwa różańcowa zostanie podjęta też w Sromowcach Niżnych, "gdzie Dunajec wyznacza granicę Polski ze Słowacją", w Szczawnicy, a także w Jaworzynce na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, gdzie znajduje się jeden z sześciu polskich trójstyków, czyli punkt styku trzech granic - Polski, Czech i Słowacji".

Gazeta informuje ponadto, że w kościele parafialnym św. Anny pielgrzymi i parafianie zgromadzą się na Mszy św., a "podczas tej Eucharystii zostanie poświęcona replika Całunu Turyńskiego, który na stałe eksponowany będzie przy kościele".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • @orangutan888, 2017-10-06 22:53:36

    Same pierdoły.Macie powalone pod kopułą.