PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozbiórka zniszczonej bydgoskiej kamienicy

  • PAP    2 grudnia 2011 - 21:00
Rozbiórka zniszczonej bydgoskiej kamienicy

Na polecenie nadzoru budowlanego rozpoczęto rozbiórkę bydgoskiej kamienicy, zniszczonej w piątek rano na skutek eksplozji gazu. Ocalała część budynku, zdaniem inspektorów budowlanych, groziła zawaleniem.
Jak poinformował dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego bydgoskiego magistratu (zabierz głos/oceń prezydenta) Adam Ferek, ze zniszczonej kamienicy ewakuowano w sumie 17 osób. Miasto stara się znaleźć im tymczasowe mieszkania.

- Według nadzoru budowlanego to, co pozostało z budynku, nie tylko nie nadawało się do użytku, ale groziło w każdej chwili zawaleniem. Wszystkiemu zaś winna była prawdopodobnie eksplozja jednej butli z gazem - zaznaczył Ferek.

Gaz wybuchł w piątek o godzinie 6.40. Runęła część frontowej ściany budynku, fragment klatki schodowej i połowa stropu nad parterem. Strażacy wydobyli spod gruzów dwie osoby, mężczyzna i kobieta trafili do szpitala, ale nie stwierdzono u nich poważniejszych obrażeń.

Podczas akcji poszukiwawczej ranny został jeden z uczestniczących w niej strażaków. Gdy strażak przeszukiwał rumowisko spadł na niego fragment muru.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.