PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozkwitnie kultura?

  • KB    11 maja 2010 - 10:59
Rozkwitnie kultura?

Kujawsko-pomorskie stawia na kulturę. Urząd marszałkowski przeznaczył pieniądze na realizację aż 74 projektów kulturalnych.
Koncerty, przeglądy, wystawy artystyczne, wydawnictwa, programy edukacyjne, wydarzenia związane z obchodami Roku Chopinowskiego - 74 projekty propagujące kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe otrzymało dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. Wsparcie przedsięwzięć wyniosło 600 tys. złotych.

- Upowszechnianie i rozwój kultury, a także pielęgnowanie tradycji są niezwykle ważne dla zachowania ciągłości dziejowej, pamięci o przeszłości oraz tworzenia świadomości narodowej i patriotycznych postaw. Cieszę się, że możemy przyczynić się do tych działań – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie rozdzielono w ramach konkursu „Upowszechnianie i rozwój kultury, ochrona tradycji i dziedzictwa narodowego”, przeznaczonego dla regionalnych przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych, wydawnictw, zadań związanych z edukacją kulturalną, dziedzictwem kulturowym i promocją kultury województwa oraz wydarzeniami związanymi z Rokiem Chopinowskim.

Wśród organizacji i placówek, które zrealizują wsparte przedsięwzięcia, znalazły się m.in. ośrodki i centra kultury, fundacje, stowarzyszenia, teatry, muzea i biblioteki. Największa kwota dotacji to 25 tysięcy złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: