PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczął się konkurs na projekt uatrakcyjniający śródmieście

  • PAP    7 lutego 2014 - 14:23

Konkurs "Centrum Warte Poznania" na pomysł uatrakcyjniający miejską przestrzeń ogłosiły władze stolicy Wielkopolski. Najlepsze projekty mają szansę otrzymać nawet ponad 50 tys. zł dofinansowania.
Zgłoszenia przyjmowane są do 7 marca. W ramach trzeciej edycji przedsięwzięcia pula konkursowa wynosi 350 tys. zł. Wybrane pomysły mają być realizowane jeszcze w tym roku.

"+Centrum warte Poznania+ to odpowiedź na wypieranie ze śródmieścia działalności kulturotwórczej, integrującej lokalne społeczności, poprzez tworzenie oryginalnych wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych. Dzięki temu konkursowi poznaniacy mogą się przekonać, że na ich pomysły nie tylko ktoś czeka, ale że mogą one liczyć na szybką realizację" - powiedział Marcin Kostaszuk z Wydziału Kultury i Dziedzictwa UMP.

Projekty oceniać będzie komisja składająca się z przedstawicieli władz miasta i rad osiedli. Na jedno przedsięwzięcie będzie można uzyskać do 52 tys. zł.

W poprzednich latach dzięki konkursowi zrealizowano m.in. projekty kina plenerowego na Rybakach, stolików do gier na Placu Wolności, zorganizowano też święto ulicy Gołębiej.

Poza środkami na realizację przedsięwzięcia, autorzy trzech najlepszych prac konkursowych otrzymają nagrody pieniężne.

Jak dodał Kostaszuk, w poprzednich edycjach konkursu przyjmowane były projekty dotyczące przestrzeni ścisłego śródmieścia. Tym razem uatrakcyjnić będzie można obszar osiedla Stare Miasto, ale też osiedli Jeżyce, Wilda i św. Łazarz.

Projekty mogą składać osoby prywatne, organizacje pozarządowe i firmy a także grupy nieformalne.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.