PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczęły się targi w Sejnach

  • PAP    7 października 2011 - 17:26
Rozpoczęły się targi w Sejnach

I Międzynarodowe Targi Turystyczne "Expo Sejny 2011" rozpoczęły się w piątek w Sejnach (Podlaskie). Impreza promuje głównie ofertę turystyczną z pogranicza polsko-litewskiego.
Z Polski i Litwy przyjechało 100 ze 125 wystawców.

W imprezie uczestniczą wystawcy z Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Obwodu Kaliningradzkiego i Ukrainy. Najwięcej, bo 60 wystawców jest z Polski, aż 40 z Litwy i po kilku z pozostałych krajów. Podczas targów wystawcy korzystają ze stoisk bezpłatnie.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Ziemia Sejneńska. Ofertę na targach prezentują: samorządy biura podróży, hotele, właściciele dużych gospodarstw agroturystycznych, organizacje zajmujące się turystyką oraz organizacje pozarządowe.

Na stoiskach oprócz ulotek i ofert turystycznych można spróbować regionalnych potraw, zobaczyć kulturę pogranicza, obejrzeć rękodzieło ludowe.

- Chcemy wymieniać się informacjami o naszych regionach, a także zapoznać się z ofertami turystycznymi na przyszły sezon - powiedział dziennikarzom prezes Stowarzyszenia Ziemia Sejneńska Eugeniusz Klimaniec.

Pierwszego dnia targów odbywa się seminarium poświęcone walorom pogranicza polsko-litewskiego oraz nowym trendom w promowaniu turystyki. Wystawcy otrzymają dyplomy za najlepszą ofertę i najciekawsze stoisko. Sobota będzie dniem otwartym targów.

Stowarzyszenie Ziemia Sejneńska na zorganizowanie targów pozyskało pieniądze z Norweskiego Funduszu Finansowego oraz z budżetu państwa. W Sejnach, niespełna 6-tysięcznym mieście, nigdy nie było imprezy na tak dużą skalę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.