PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczną się prace nad przygotowaniem budowy Domu Tradycji Ursynowa

  • GK    12 kwietnia 2013 - 10:09
Rozpoczną się prace nad przygotowaniem budowy Domu Tradycji Ursynowa

Decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz rozpoczną się prace nad przygotowaniem budowy Domu Tradycji Ursynowa przy ul. Kajakowej. W tym roku na aktualizację dokumentacji projektowej przeznaczonych zostanie 120 tys. zł.
W pierwszej kolejności podjęte zostaną prace polegające na weryfikacji projektu budowlanego w taki sposób, by nie kolidował z dalszym rozwojem usytuowanego na sąsiedniej działce Szpitala Jednego Dnia. Wykonanie prac projektowych umożliwi uzyskanie zamiennego pozwolenia na budowę i rozpoczęcie prac inwestycyjnych.

Projektowanie Domu Tradycji Ursynowa rozpoczęło się w 2007 r. W 2011 r., w obliczu trudnej sytuacji budżetowej miasta, prezydent Warszawy zdecydowała w pierwszej kolejności zabezpieczyć środki na budowę niezbędnej w tym rejonie szkoły podstawowej. Uczniowie rozpoczęli zajęcia w nowym gmachu przy ul. Lokajskiego 3 we wrześniu 2012 r.

- Dom tradycji, a nie tylko kultury, to realizacja polityki obecnych władz, której celem jest pielęgnowanie tradycji tych ziem, przez to budowanie świadomości wspólnoty lokalnej - tłumaczy burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.