Rozpoczyna się walka o fotel prezydenta Krakowa

Jacek Majchrowski kandyduje. Główni rywale na razie nie podjęli ostatecznej decyzji. Choć wybory samorządowe odbędą się jesienią, to w Krakowie już rozpoczęła się walka o fotel prezydenta miasta.

Już wiadomo, że obecnie urzędujący prezydent będzie ubiegał się ponowny wybór. „Nie chcę, aby Kraków, który jest w tej chwili oazą spokoju, był rozdrapywany przez partie polityczne, żeby był w sytuacji, w której władze miasta zamiast na interes mieszkańców, patrzą na interes partyjny" - mówił Jacek Majchrowski.

Pół godziny wcześniej przed prezydentem Krakowa swoją kandydaturę ogłosił Tomasz Leśniak z Inicjatywy Kraków przeciw Igrzyskom, który nie dopuścił do organizacji igrzysk w 2022 roku. Swój start rozważa nadal Jarosław Gowin - lider Polski Razem.

W rozmowie z IAR stwierdził „Ja uzależniam swoją decyzję o starcie od szerszych ustaleń międzypartyjnych. Zobaczymy czy w wyborach do samorządu powstanie obóz jednoczącej się prawicy. Nie wykluczam startu jako przedstawiciel takiego obozu, ale również poparcia kandydata Prawa i Sprawiedliwości".

PiS nie przedstawiło jeszcze swojego kandydata. Platforma Obywatelska wybierze swojego w czasie prawyborów 13 lipca. Start w nich zapowiedział Bogusław Sonik - były europoseł. Wcześniej oficjalnie start w wyborach samorządowych zadeklarował jedynie niezależny kandydat Sławomir Ptaszkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE