PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozpoczynają się jesienne przeglądy kolei linowych w Beskidach

  • pt/pap    20 października 2016 - 14:24
Rozpoczynają się jesienne przeglądy kolei linowych w Beskidach
Kolej linowa na Szyndzielnię (fot.beskidia.pl)

• Rusza sezon jesiennych przeglądów kolei linowych w Beskidach. Brygady remontowe sprawdzą i zakonserwują mechanizmy napędowe, liny i kanapy.
• Jak pierwszy rozpocznie się przegląd wyciągu na Czantorię w Ustroniu – podał właściciel kolejki.
"Przegląd wyciągu na Czantorię potrwa do 18 listopada. Turyści będą mogli jednak skorzystać z niego w każdy weekend" - ogłosili gestorzy kolei linowej w Ustroniu.

Tydzień po Czantorii konserwatorzy zajmą się krzesełkami na Skrzyczne w Szczyrku, a 2 listopada koleją linowo-terenową na Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Ta druga ponownie ruszy 10 listopada.

Na Skrzyczne będzie można wyjechać najprawdopodobniej dopiero w pierwszy weekend grudnia.

W połowie listopada stanie wyciąg na Dębowiec w Bielsku-Białej. Według planów przegląd potrwa 10 dni.

Nie funkcjonuje już linowa kolej gondolowa na Szyndzielnię w Bielsku-Białej. Nie ma to jednak związku z przeglądem, lecz gruntowną modernizacją. Największa atrakcja turystyczna miasta ma zostać udostępniona turystom najpóźniej za cztery miesiące.

Gondolowa kolej na Szyndzielnię powstała w 1953 r. i jest jedyną tego typu atrakcją w Beskidzie Śląskim. Trasa dwuodcinkowego wyciągu na Skrzyczne liczy ponad 1,2 km, na Dębowiec ok. 600 m, a na Czantorię ponad 1,6 tys. m.

Na Żarze długość trasy liczy ponad kilometr. Wagoniki, które niegdyś wywoziły turystów na Gubałówkę, pokonają ją w niespełna 6 minut.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.