PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozwój turystyki kajakowej na Pomorzu

  • BEZ    8 lutego 2010 - 15:34

Wicemarszałek Mieczysław Struk weźmie udział w konferencji inaugurującej działania na rzecz rozwoju turystyki kajakowej na Pomorzu. Uroczystość odbędzie się we wtorek, 9 lutego, o godz. 10.30, w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.
Podczas spotkania zaprezentowany zostanie stan infrastruktury kajakowej w  regionie, mogącym pochwalić się m.in. ponad 2,2 tys. km szlaków kajakowych. Wśród tematów nie zabraknie wątku bezpieczeństwa podczas spływów kajakowych, prezentacji realizowanych obecnie inwestycji, a także pomysłów na ożywienie i aktywizację kajakarstwa w województwie pomorskim.

Obok licznej grupy samorządowców, kajakarzy i żeglarzy na spotkaniu pojawią się również naukowcy, dziennikarze, przedstawiciele biznesu turystycznego oraz służb odpowiedzialnych za drogi wodne, między innymi Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, a także Centrum Turystyki Wodnej PTTK z Warszawy, Fundacji Ratownictwa „Bezpieczni nad wodą” z Gdańska, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu z Gdańska, klubów kajakowych oraz Biura Rozwoju Dróg Wodnych UMWP.

Podczas spotkania podpisana zostanie deklaracja dotycząca współpracy w zakresie rozwoju turystyki kajakowej na obszarze województwa pomorskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.