PARTNER PORTALU
  • BGK

RP: Straż Miejska nie przynosi stolicy korzyści

  • PAP    9 maja 2013 - 15:26
RP: Straż Miejska nie przynosi stolicy korzyści

Działacze Ruchu Palikota rozpoczęli w czwartek zbiórkę podpisów pod uchwałą zakładającą likwidację Straży Miejskiej w Warszawie. "Straż Miejska ma charakter opresyjny, nie przynosi stolicy żadnej korzyści, a generuje koszty" - podkreślają politycy RP.
Działacze Ruchu z rzecznikiem partii Andrzejem Rozenkiem, ubrani w odblaskowe kamizelki przypominające te, które nosi Straż Miejska, zachęcali w czwartek przy stacji metra do podpisania się pod uchwałą.

"Straż Miejska nie zwiększa w żaden sposób bezpieczeństwa warszawiaków - gnębi tylko kierowców i przegania sprzedawców truskawek. Generuje za to duże koszty; pieniądze te mogłyby być przekazane np. na szkoły lub bezpieczeństwo" - przekonywał wiceprzewodniczący Ruchu Palikota w Warszawie Grzegorz Walkiewicz.

Czytaj też: W stolicy nie potrzeba straży miejskiej?

Według niego Ruch planuje zebrać w ciągu miesiąca wymaganą przez statut miasta do przedstawienia pod obrady rady miejskiej liczbę 15 tys. podpisów. "Zbierzemy je na pewno. Już na naszej warszawskiej stronie internetowej zebraliśmy 2 tys. podpisów" - mówił Walkiewicz. Jak zaznaczył, Ruchowi Palikota zależy także na wywołaniu dyskusji w stolicy na temat zadań Straży Miejskiej i tego, czy mieszkańcy jej w ogóle potrzebują.

Walkiewicz mówił, że nie ma złudzeń, że radni z Platformy Obywatelskiej poprą uchwałę, bo "stanowią zbrojne ramię prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która woli wygonić uczniów ze świeżo wyremontowanej szkoły, by za to rozbudować siedzibę stołecznej Straży Miejskiej przy ul. Młynarskiej".

Przypomniał, że podobna akcja zbierania podpisów była prowadzona także w innych miastach np. w Krakowie, a w niektórych z nich dojdzie do referendów w sprawie przyszłości Straży Miejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • piotrek, 2013-05-10 12:15:43

    Poparcie RP spada więc wymyślają szumne akcje, które i tak do nic