PARTNER PORTALU
  • BGK

RPD apeluje o bezpieczeństwo podczas wakacji

  • PAP    25 czerwca 2014 - 12:41
RPD apeluje o bezpieczeństwo podczas wakacji

- Bądźcie ostrożni, czujni i uważni, wypoczywając pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa - zaapelował do uczniów rzecznik praw dziecka Marek Michalak w specjalnym liście z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego 2013/2014.
"Wraz z zakończeniem roku szkolnego zbliża się czas, na który czekaliście cały rok - wakacje. Przed wami dwa miesiące odpoczynku i zabawy, pełne niezapomnianych przygód oraz wrażeń. Po wielu miesiącach nauki i wytężonej pracy należy wam się wytchnienie" - napisał Michalak.

"Pamiętajcie jednak, że podczas wypoczynku, chociaż możecie zapomnieć o nauce i innych obowiązkach szkolnych, nie możecie zapomnieć o waszym bezpieczeństwie. Bez względu na to, gdzie będziecie spędzać te najwspanialsze dla was dni w roku, proszę żebyście w chwilach beztroskiego odprężenia byli czujni i uważni. Góry, morze, jeziora, czy zwykłe podwórko to miejsca ciekawe, ale nie zawsze w pełni bezpieczne. Ufam, że będziecie rozsądni" - zaznaczył rzecznik praw dziecka.

Podkreślił, by pamiętali w razie zagrożeń i trudności, mogą zawsze liczyć na otaczających przyjaznych dorosłych - rodziców, opiekunów, przyjaciół.

Poinformował, że w czasie wakacji, tak jak w czasie roku szkolnego, gdy boją się o swoje bezpieczeństwo lub zdrowie, mogą skontaktować się także z Biurem Rzecznika Praw Dziecka.

"Dziecięcy Telefon Zaufania działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:15 - 20:00, ale przez 24 godziny możecie dzwonić i pozostawić wiadomość, przekazując nurtujący Was problem" - przypomniał Michalak.

Rok szkolny 2013/2014 kończy się 27 czerwca. Uczniowie do szkół powrócą 1 września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.