PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza 13. edycja konkursu Śląska Fotografia Prasowa

  • PAP/AS    16 stycznia 2016 - 09:32
Rusza 13. edycja konkursu Śląska Fotografia Prasowa
Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja regionu oraz dokumentacja wydarzeń i zachodzących przemian (fot. pixabay.com CC0)

Do 10 lutego fotoreporterzy z województw: śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego, a także czeskich regionów: ołomunieckiego i morawsko-śląskiego mogą nadsyłać swe prace na konkurs Śląska Fotografia Prasowa. W tym roku odbywa się on już po raz trzynasty.
Jak przypomina współorganizująca konkurs Biblioteka Śląska w Katowicach, głównym celem przedsięwzięcia jest promocja regionu oraz dokumentacja wydarzeń i zachodzących przemian.

Fotoreporterzy mogą zgłaszać swoje najlepsze zdjęcia wykonane w 2015 r. W konkursie uczestniczą profesjonalni fotograficy i amatorzy, współpracujący z lokalnymi gazetami i portalami internetowymi lub zamieszkali na Śląsku – w tym także z województwa dolnośląskiego, opolskiego, a także morawsko-śląskiego i ołomunieckiego w Czechach. Najlepsze fotografie konkursowe wybiera profesjonalne jury.

Wyróżnione prace będą eksponowane na wystawie w holu głównym Biblioteki Śląskiej. Jej czytelnicy przyznają Nagrodę im. Krystyny Bochenek. W tegorocznej edycji konkursu przewidziano także nagrodę specjalną za najlepszą fotografię lub serię zdjęć inspirowanych życiem muzycznym Katowic.

Zdjęcia można wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do Działu Promocji Biblioteki Śląskiej. Termin składania prac upływa 10 lutego 2016 roku. Wystawę będzie można oglądać w Bibliotece Śląskiej przez cały marzec, uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 18 marca.

W poprzedniej edycji konkursu triumfował Maciej Jarzębiński. Jury uznało za najlepsze jego zdjęcia z podziemnego protestu w kopalni Kazimierz-Juliusz. Jarzębiński zdobył też dwie nagrody specjalne. Zwycięzca otrzymał 3 tys. zł oraz przechodnią statuetkę Złotego Druha - kilkudziesięcioletni, pomalowany na złoto aparat fotograficzny - narzędzie pracy fotoreportera w latach 60. i 70. ubiegłego wieku.

Konkurs Śląska Fotografia Prasowa jest organizowany przez Bibliotekę Śląską w Katowicach oraz Syndykat Dziennikarzy Województwa Morawsko-Śląskiego i Ołomunieckiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.