Rusza kampania nie reagujesz - akceptujesz

  • wer/www.slaskie.pl
  • 21-09-2011
  • drukuj
Kampania społeczna przygotowana przez wydział prewencji komendy wojewódzkiej policji w Katowicach ma na celu ograniczenie liczby popełnianych przestępstw, przede wszystkim przez zwiększenie świadomości obywatelskiej oraz wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa.
Rusza kampania nie reagujesz - akceptujesz
Poprzez tę akcję policja chce uwrażliwić mieszkańców województwa na przypadki łamania prawa, a w konsekwencji ograniczyć liczbę tzw. „przestępstw pospolitych" czyli tych szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, takich jak m.in.: bójki, rozboje, kradzieże oraz zniszczenia mienia i włamania. To także szansa na zwiększenie liczby zatrzymań sprawców w trakcie lub bezpośrednio po ich dokonaniu.

Ponadto kampania zachęca do informowania o przypadkach łamania prawa. Emisja spotów telewizyjnych, publikacja reklam, promocja na stronach internetowych i w telegazecie ma pokazać, że brak reakcji na przestępstwo jest tak naprawdę przyzwoleniem na tego typu działania.

- Chcemy uświadomić mieszkańcom, że jeśli dziś jesteśmy świadkami przestępstwa i nie informujemy o tym policji, to jutro sami możemy znaleźć się w podobnej sytuacji i nikt nie zareaguje - mówią organizatorzy akcji.

Oprócz Policji do działań w ramach prowadzonej kampanii włączyli się m.in. marszałek województwa śląskiego (oceń działania marszałka), wojewoda śląski, Telewizja Polska Katowice i inne środki społecznego przekazu, kościoły i związki wyznaniowe oraz działające w regionie podmioty gospodarcze.

- Brak reakcji to nie tylko akceptacja, ale też przyzwolenie na rozwój patologii. Poczucie bezpieczeństwa to ważny element jakości życia mieszkańców regionu, dlatego władze województwa gorąco popierają tę akcję i wierzą w jej skuteczność - powiedział wicemarszałek województwa śląskiego Mariusz Kleszczewski podczas konferencji inaugurującej kampanię. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Póki co, ludzie by częściej reagowali , gdyby mieli zagwarantowaną anonimowość. A jest tak, mieszkaniec zgłasza a na drugi dzień ma obite oko, poobijany samochód etc. W tej sytuacji możecie sobie robić...

JOTKA, 2011-09-24 12:44:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE