PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza kampania nie reagujesz - akceptujesz

  • wer/www.slaskie.pl    21 września 2011 - 17:49
Rusza kampania nie reagujesz - akceptujesz

Kampania społeczna przygotowana przez wydział prewencji komendy wojewódzkiej policji w Katowicach ma na celu ograniczenie liczby popełnianych przestępstw, przede wszystkim przez zwiększenie świadomości obywatelskiej oraz wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na przypadki naruszenia prawa.
Poprzez tę akcję policja chce uwrażliwić mieszkańców województwa na przypadki łamania prawa, a w konsekwencji ograniczyć liczbę tzw. „przestępstw pospolitych" czyli tych szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa, takich jak m.in.: bójki, rozboje, kradzieże oraz zniszczenia mienia i włamania. To także szansa na zwiększenie liczby zatrzymań sprawców w trakcie lub bezpośrednio po ich dokonaniu.

Ponadto kampania zachęca do informowania o przypadkach łamania prawa. Emisja spotów telewizyjnych, publikacja reklam, promocja na stronach internetowych i w telegazecie ma pokazać, że brak reakcji na przestępstwo jest tak naprawdę przyzwoleniem na tego typu działania.

- Chcemy uświadomić mieszkańcom, że jeśli dziś jesteśmy świadkami przestępstwa i nie informujemy o tym policji, to jutro sami możemy znaleźć się w podobnej sytuacji i nikt nie zareaguje - mówią organizatorzy akcji.

Oprócz Policji do działań w ramach prowadzonej kampanii włączyli się m.in. marszałek województwa śląskiego (oceń działania marszałka), wojewoda śląski, Telewizja Polska Katowice i inne środki społecznego przekazu, kościoły i związki wyznaniowe oraz działające w regionie podmioty gospodarcze.

- Brak reakcji to nie tylko akceptacja, ale też przyzwolenie na rozwój patologii. Poczucie bezpieczeństwa to ważny element jakości życia mieszkańców regionu, dlatego władze województwa gorąco popierają tę akcję i wierzą w jej skuteczność - powiedział wicemarszałek województwa śląskiego Mariusz Kleszczewski podczas konferencji inaugurującej kampanię. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • JOTKA, 2011-09-24 12:44:27

    Póki co, ludzie by częściej reagowali , gdyby mieli zagwarantowaną anonimowość. A jest tak, mieszkaniec zgłasza a na drugi dzień ma obite oko, poobijany samochód etc. W tej sytuacji możecie sobie robić...