PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza kampania "Rowerem bezpiecznie przez Gdańsk"

  • AT    30 lipca 2012 - 16:26
Rusza kampania "Rowerem bezpiecznie przez Gdańsk"

Do wszystkich gospodarstw domowych w Gdańsku trafia właśnie broszura „Rowerem bezpiecznie przez Gdańsk” zawierająca mapę tras rowerowych w Gdańsku, a także inne praktyczne informacje związane z komunikacją rowerową.
Ulotkę zachęcającą gdańszczan do przesiadki na rower przygotował Referat Mobilności Aktywnej gdańskiego magistratu w ramach projektu Mimosa Civitas Plus zajmującego się promowaniem mobilności i zrównoważonego transportu w mieście.

Jak informuje Urząd Miasta broszura zawiera aktualną mapę tras i dróg rowerowych w Gdańsku (miasto może pochwalić się rekordową w skali kraju długością ścieżek dla rowerzystów - łącznie 454 km tras, 114 km dróg rowerowych i 340 km ulic uspokojonego ruchu).

W broszurze znajdują się również:

- informacje o zmianach w Prawie o Ruchu Drogowym, w zakresie dotyczącym rowerzystów,
- informacje dotyczące działalności projektu Mimosa Civitas Plus,
- mity dotyczące ograniczenia prędkości do 30 km/h,
- informacje na temat strategii „Mobilny Gdańsk”.

Broszura to tylko jeden z elementów strategii mającej zachęcić mieszkańców naszego miasta do korzystania z rowerów nie tylko rekreacyjnie, ale również w codziennym życiu, np. w drodze do i z pracy. Badania dowodzą, że z roku na rok liczba aktywnych rowerzystów w Gdańsku wzrasta o ok. 20 - podaje magistrat. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.