PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza kolejna edycja programu"Niepodległa". Dla kogo dotacje do 150 tys. zł?

  • PAP/KDS    26 lutego 2018 - 22:51
Rusza kolejna edycja programu"Niepodległa". Dla kogo dotacje do 150 tys. zł?
Każdy projekt może uzyskać do 150 tys. zł wsparcia. (fot. mkidn.gov.pl)

W poniedziałek (26.02) rozpoczęła się nowa edycja programu dotacyjnego "Niepodległa". Na finansowe wsparcie mogą liczyć organizatorzy obchodów stulecia odzyskania niepodległości na szczeblach lokalnych i regionalnych. Każdy projekt może uzyskać do 150 tys. zł wsparcia.
O dofinansowanie mogą starać się organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury, a promowane będą wydarzenia takie jak festiwale, koncerty, spektakle, wystawy i przedsięwzięcia animacyjno-edukacyjne. Dofinansowane może być również wytyczanie i opracowanie szlaków tematycznych i historycznych, realizacja archiwów historii mówionej i publikacje poświęcone rocznicy odzyskania niepodległości.

Jak podkreślił dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan Kowalski, organizatorzy chcą, żeby Polacy - tam, gdzie mieszkają - mieli możliwość radosnego świętowania tego ważnego dla nas wszystkich jubileuszu, oraz aby działania planowane na najbliższe 4 lata odbudowały tradycję radosnych obchodów Święta Niepodległości.

- Liczymy, że to instytucje, które znają lokalne społeczności zaproponują działania angażujące ludzi we wspólne świętowanie - dodał Kowalski.

Więcej informacji znaleźć można na stronie programy "Niepodległa": www.niepodlegla.gov.pl. W budżecie przeznaczonym na wydarzenia angażujące społeczności lokalne znalazło się 6 mln zł, każdy wniosek może uzyskać nawet do 150 tys. zł wsparcia.

Jest to już trzecią edycją programu dotacyjnego "Niepodległa". W 2017 r. dofinansowano łączną kwotą 4 mln zł ponad 150 przedsięwzięć. Program Wieloletni "Niepodległa" służy organizacji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Głównym celem programu jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym świętowaniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.