PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza kolejna edycja Śląskiej Rzeczy

  • KB    29 marca 2010 - 08:46
Rusza kolejna edycja Śląskiej Rzeczy

Po raz piąty międzynarodowe jury wybierze najlepsze śląskie produkty - efekty działań projektantów i innowacyjnych firm, które rozwój i umacnianie pozycji osiągają poprzez inwestowanie we wzornictwo oraz kreowanie nowej jakości wyrobów.
Statuetki Śląskiej Rzeczy zostaną przyznane w dwóch kategoriach: produkt oraz grafika użytkowa (w tym komunikacja wizualna i multimedia). Zgodnie z regulaminem, do konkursu mogą być zgłaszane realizacje, które zostały wdrożone do produkcji w 2009 roku oraz odznaczają się innowacyjnością i ciekawym designem. W kategorii grafika użytkowa do konkursu zapraszane są firmy zajmujące się m.in. tworzeniem stron internetowych, filmów reklamowych czy systemów identyfikacji wizualnej. Tu warunkiem udziału w konkursie jest funkcjonowanie danego dzieła na rynku od minionego roku.

Do promocji poprzez zgłoszenie do konkursu Śląska Rzecz organizatorzy zachęcają projektantów, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, producentów z terenu województwa śląskiego, którzy wprowadzają nowe produkty, wzory lub opakowania.

Projekty laureatów pokazywane są na wystawach w Cieszynie, Katowicach i Łodzi, są promowane w mediach, w dwujęzycznym katalogu, trafiają do szerokiego kręgu odbiorców. Konkursem i jego laureatami interesują się media lokalne i ogólnopolskie, dzięki czemu firmy znacznie zwiększają swoją rozpoznawalność.

Do tej pory laureatami Śląskiej Rzeczy byli m.in.: Moho Design, Famed S.A., Skoff Sp. z o.o., GTL S.A., Pracownia Sprzętu Alpinistycznego Małachowski, Ars Cameralis Silesiae Superioris, Galeria Kronika, Zakład Inżynierii Ruchu.

Patronat nad konkursem objął marszałek województwa śląskiego. Tegorocznych zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali w Cieszynie 21 maja 2010.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie w terminie do 22 kwietnia 2010.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.