PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza konkurs „Częstochowa w kadrze”

  • PAP    5 października 2011 - 08:36
Rusza konkurs „Częstochowa w kadrze”

32 produkcje nadesłano na tegoroczną edycję konkursu na amatorski film wideo „Częstochowa w kadrze”. Pokazy filmów konkursowych rozpoczynają się w piątek. Jury przewodniczy Magdalena Piekorz.
32 filmy to rekord w historii imprezy. Dotychczas najwięcej było w 2006 roku – 28. Nadesłane filmy będzie można oglądać w piątek i w sobotę w Ośrodku Kultury Filmowej w Częstochowie.

Wstęp na te projekcje jest wolny. Na finał konkursu, który odbędzie się w niedzielę, obowiązują już zaproszenia. Nagrodzone filmy będzie można ponownie oglądać podczas otwartych projekcji od poniedziałku do środy.

W tym roku obradom jury będzie przewodniczyła Magdalena Piekorz, autorka takich filmów jak „Pręgi” czy „Franciszkański spontan”. W poprzednich edycjach filmy oceniali m.in. Marek Piwowski, Janusz Zaorski, Lech Majewski i Xawery Żuławski.

Po raz pierwszy konkurs na amatorski film wideo został zorganizowany w Częstochowie 1994 roku i miał wówczas charakter ogólnopolski. Odbywał się pod hasłem „Teraz ja!” Jego trzy kolejne edycje cieszyły się uznaniem zarówno uczestników, jak i dziennikarzy.

W 1997 roku Ośrodek Kultury Filmowej zaproponował filmowcom-amatorom inną formułę konkursu: o charakterze lokalnym, tematycznie związanym z Częstochową. Odtąd konkurs odbywa się pod hasłem „Częstochowa w kadrze”. Organizatorzy nie ukrywają, że przyczyną zmiany formuły był brak środków finansowych na organizację konkursu krajowego.

Konkurs zorganizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Częstochowy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.