PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza konkurs Chorzowskie Smaki 2012

  • AT    30 sierpnia 2012 - 19:10
Rusza konkurs Chorzowskie Smaki 2012

Pokazem kulinarnym prawdziwego mistrza kuchni - Adama Gesslera, rozpocznie się drugi etap VI edycji konkursu "Chorzowskie Smaki". Początek - 1 września o godz. 11.00 na placu pod Pocztą Główną przy ul. Wolności w Chorzowie.
Mieszkańcy miasta będą też mogli skosztować przysmaków przygotowanych przez szefów kuchni chorzowskich restauracji, biorących udział w konkursie. Oprócz tego, można będzie wziąć udział w warsztatach, grach i zabawach kulinarnych.

Konkurs „Chorzowskie Smaki” na stałe zagościł w kalendarzu chorzowskich imprez. Jego celem jest promocja zarówno chorzowskich gastronomów, jak i samego Chorzowa jako miejsca smacznej i urozmaiconej kuchni.

Kapituła konkursu, której przewodniczy Zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych, z nadesłanych przez restauratorów zgłoszeń wybiera "Potrawy Roku" w trzech kategoriach. W tegorocznej edycji Chorzowskich smaków, zgłoszone dania konkurować będą, podobnie jak w latach ubiegłych, w trzech kategoriach – przystawce w odsłonie na zimno lub na ciepło, daniu głównym oraz w nowej kategorii – „na słodko”.

Przez cały wrzesień odwiedzający restauracje biorące udział w konkursie będą mogli spróbować konkursowych dań za 50 proc. ceny, wziąć udział w głosowaniu internetowym na www.chorzowskiesmaki.pl i wygrać nagrodę.

Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali na początku października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.