PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza łódzki Game Jam 2015 - maraton tworzenia gier komputerowych

  • PAP    22 stycznia 2015 - 19:11
Rusza łódzki Game Jam 2015 - maraton tworzenia gier komputerowych
Fot. Fotolia

Łódzki Game Jam 2015 (ŁGJ), czyli maraton tworzenia gier komputerowych, rusza w piątek (23 stycznia) w Łodzi. To część Global Game Jam odbywającego się jednocześnie na całym świecie. Twórcy będą mieli niespełna dwie doby na stworzenie gier na określony temat.
Łódzki Game Jam 2015 to druga lokalna edycja międzynarodowego Global Game Jam (GGJ), który w tym roku odbędzie się w dniach 23-25 stycznia w 79 krajach. W ub. roku w światowym maratonie wzięło udział ponad 10 tys. osób.

Game Jam polega na stworzeniu gier, głównie komputerowych - w grupach lub samodzielnie - na określony temat i w ścisłych ramach czasowych. W przypadku GGJ jest na to dokładnie 46 godzin, a temat zostanie ujawniony w piątek po południu, tuż przed rozpoczęciem wydarzenia - poinformował PAP organizator łódzkiej imprezy Łukasz Spierewka.

Jego zdaniem, ograniczone ramy czasowe oraz możliwość współpracy z nowymi ludźmi mają na celu wspieranie kreatywnego myślenia, motywowanie do pracy i sprawienia, że powstaną dobre, eksperymentalne gry.

"Organizujemy to wydarzenie nie tylko dlatego, że udział w game jam'ach jest bardzo fajnym doświadczeniem, ale również po to, żeby zachęcić coraz więcej osób do spróbowania swoich sił w tworzeniu gier" - powiedział PAP Spierewka.

ŁGJ potrwa przez cały weekend, a podczas niedzielnego finału odbędzie się prezentacja wszystkich zaprojektowanych gier. W ub. roku w pierwszej łódzkiej edycji wydarzenia gry tworzyło ponad 30 osób. Organizatorzy liczą, że w tegorocznej weźmie udział nawet 50 twórców i pasjonatów gier z Łodzi i regionu.

Łódzki Game Jam 2015 odbędzie się w Bajkonurze na terenie Widzewskiej Manufaktury. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie internetowej: www.lodzkigamejam.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.