Rusza łódzki Game Jam 2015 - maraton tworzenia gier komputerowych

Łódzki Game Jam 2015 (ŁGJ), czyli maraton tworzenia gier komputerowych, rusza w piątek (23 stycznia) w Łodzi. To część Global Game Jam odbywającego się jednocześnie na całym świecie. Twórcy będą mieli niespełna dwie doby na stworzenie gier na określony temat.
Rusza łódzki Game Jam 2015 - maraton tworzenia gier komputerowych
Fot. Fotolia

Łódzki Game Jam 2015 to druga lokalna edycja międzynarodowego Global Game Jam (GGJ), który w tym roku odbędzie się w dniach 23-25 stycznia w 79 krajach. W ub. roku w światowym maratonie wzięło udział ponad 10 tys. osób.

Game Jam polega na stworzeniu gier, głównie komputerowych - w grupach lub samodzielnie - na określony temat i w ścisłych ramach czasowych. W przypadku GGJ jest na to dokładnie 46 godzin, a temat zostanie ujawniony w piątek po południu, tuż przed rozpoczęciem wydarzenia - poinformował PAP organizator łódzkiej imprezy Łukasz Spierewka.

Jego zdaniem, ograniczone ramy czasowe oraz możliwość współpracy z nowymi ludźmi mają na celu wspieranie kreatywnego myślenia, motywowanie do pracy i sprawienia, że powstaną dobre, eksperymentalne gry.

"Organizujemy to wydarzenie nie tylko dlatego, że udział w game jam'ach jest bardzo fajnym doświadczeniem, ale również po to, żeby zachęcić coraz więcej osób do spróbowania swoich sił w tworzeniu gier" - powiedział PAP Spierewka.

ŁGJ potrwa przez cały weekend, a podczas niedzielnego finału odbędzie się prezentacja wszystkich zaprojektowanych gier. W ub. roku w pierwszej łódzkiej edycji wydarzenia gry tworzyło ponad 30 osób. Organizatorzy liczą, że w tegorocznej weźmie udział nawet 50 twórców i pasjonatów gier z Łodzi i regionu.

Łódzki Game Jam 2015 odbędzie się w Bajkonurze na terenie Widzewskiej Manufaktury. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie internetowej: www.lodzkigamejam.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE