Rusza Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy

Przez dwa kolejne weekendy - 7 i 8 oraz 13, 14 i 15 lipca - w kilku miejscach Warszawy będzie można zobaczyć spektakle jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy. Wśród wykonawców są m.in. Teatr Pantomimy Mimo, Biuro Podróży, Teatr Ósmego Dnia.
Rusza Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy
Dyrektor artystyczny festiwalu Dariusz Jarosiński podkreśla, że minione 20 lat były niezwykłą podróżą plenerowego teatru po warszawskich ulicach i placach, której zawsze towarzyszyła wierna publiczność. "Publiczność dorastała razem z nami.

Patrząc choćby na biuro organizacyjne festiwalu - są w nim ludzie, którzy tworzą go od kilkunastu lat, którzy przyszli do nas jako gimnazjaliści, a teraz są żonami, matkami, ale nadal z nami pracują" - zwrócił uwagę Jarosiński.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja jest - jak mówił na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie - połączeniem historii festiwalu oraz jego współczesnych projektów.

"Pokażemy spektakle, które były już pokazywane jak np. Kaspar Rek czeskiej grupy Divadlo Kvelb, ale także nowe produkcje - odbędzie się premiera Teatru Bretoncaffe 7 lipca 2012" - opowiadał Jarosiński.

Jak zauważył, festiwal łączy w sobie projekty, które zapraszają publiczność do interakcji z artystami oraz te, które służą wyłącznie kontemplacji.

"Festiwal Sztuka Ulicy jest propozycją dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas w udany sposób, korzystając z dobrodziejstw kultury" - ocenił.

Sztuka Ulicy rozpocznie się 7 lipca prezentacją Teatru Pantomimy Mimo z Warszawy pt. "Przedwczorajsze historie". Aktor-mim, założyciel teatru Mimo Bartłomiej Ostapczuk opowiadał, że inspiracją do powstania spektaklu była warszawska dzielnica Wola i wspomnienia jej mieszkańców.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE