PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza nabór do Rady Turystycznej V Kadencji

  • AT    9 stycznia 2012 - 17:47
Rusza nabór do Rady Turystycznej V Kadencji

Rozpoczął się nabór kandydatów do Rady Polskiej Organizacji Turystycznej V Kadencji, która będzie działać w okresie od dnia 09.02.2012 r. do dnia 08.02.2015 r. - informuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Zgodnie z art. 5 ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej z dnia 25 czerwca 1999 roku (Dz. U. Nr 62, poz.689 z późn. zm.) Rada Polskiej Organizacji Turystycznej jest organem Polskiej Organizacji Turystycznej, a jej członkowie są powoływani przez ministra właściwego ds. turystyki na trzyletnią kadencję zgodnie z art. 7 ust. 2 tej ustawy.

IV Kadencja Rady Polskiej  Organizacji Turystycznej upływa z dniem 8 lutego 2012 r.

W związku z powyższym Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór kandydatów do Rady Polskiej  Organizacji Turystycznej V Kadencji.

Kandydatury mogą zgłaszać jednostki lub ogólnopolskie  reprezentacje samorządu terytorialnego; ogólnopolskie, zarejestrowane organizacje turystycznego samorządu gospodarczego, zawodowego, a także zarejestrowane w Polsce ogólnopolskie stowarzyszenia, których działalność w sferze turystyki jest jednym z głównych celów statutowych oraz ogólnopolskie organizacje zrzeszające przewoźników turystycznych.

Zgłoszenia kandydatów powinny być przesłane do Ministerstwa Sportu i Turystyki,  w terminie do dnia 23 stycznia 2012 r. (liczy się data doręczenia do MSiT), na karcie zgłoszenia kandydata Rady POT.

Członkostwo w Radzie POT ma charakter społeczny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.