Rusza Śląska Noc Naukowców

Występy brytyjskiego rapera Jona Chase śpiewającego m.in. o układzie Mendelejewa będą jedną z atrakcji tegorocznej, siódmej edycji Śląskiej Nocy Naukowców. Impreza odbędzie się w sześciu miastach województwa śląskiego.
Rusza Śląska Noc Naukowców
Brytyjski raper mający wykształcenie z zakresu inżynierii kosmicznej Jon Chase jest także ekspertem z dziedzinie promowania nauki w swoim kraju oraz znanym w wielu krajach propagatorem Raps Science. Chase rapuje o układzie Mendelejewa, astrobiologii, Słońcu, ziemskich zjawiskach.

Jego występom towarzyszą muzyka oraz wideo, które ilustruje poruszany przez niego temat. Pracuje głównie z dziećmi i starszą młodzieżą, którym pomaga zrozumieć naukę także w trakcie warsztatów poświęconych przedmiotom ścisłym.

Dotąd jego pokazy zorganizowano m.in. w The Science Museum, Royal Society, Royal Institution oraz w teatrach, bibliotekach i festiwalach naukowych w Wielkiej Brytanii. W środę na konferencji prasowej poświęconej Śląskiej Nocy Naukowców zorganizowanej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach przedstawił niewielką próbkę swoich możliwości. Poinformował także, że jego występy będzie można oglądać w trzech miastach: Katowicach, Gliwicach i Bielsku-Białej.

W tegorocznej siódmej edycji imprezy udział weźmie prawie 250 naukowców z pięciu uczelni województwa śląskiego. Naukowcy przygotowali prawie 200 wydarzeń dla dzieci i dorosłych.

Uczestnicy imprezy będą mieli okazję nie tylko spotkać się z naukowcami oraz obejrzeć ich laboratoria, ale także wziąć udział w wielu interesujących wykładach i doświadczeniach.

"Naszym celem jest pokazać inną twarz naukowca, nie tylko zamkniętego w laboratorium. Chcemy pokazać, że to, czym zajmują się naukowcy, może być zrozumiałe dla ludzi" - powiedział prof. Jarosław Janicki z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE