PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza trzecia edycja konkursu Zachodniopomorska Wieś Turystyczna

  • PAP    27 maja 2012 - 14:45

Promocja zachodniopomorskiej wsi i rozwój usług turystyki wiejskiej w regionie - to cele organizowanego od 2010 r. konkursu Zachodniopomorska Wieś Turystyczna. Ogłoszono jego tegoroczną, trzecią edycję.
W konkursie wyłonione zostaną wsie z bogatą ofertą turystyczną, dostępem do informacji turystycznej, w szczególności o bazie noclegowej i gastronomicznej, obiektach i usługach turystycznych na terenie wsi i w najbliższej okolicy, bazie komunikacyjnej, punktach informacji czy sprzedaży pamiątek.

Laureaci - oprócz honorowego tytułu - otrzymają sfinansowane z budżetu województwa tablice informacyjne, na których znajda się informacje o historii oraz atrakcjach turystycznych danych miejscowości.

Konkurs "Zachodniopomorska Wieś Turystyczna", organizowany jest przez marszałka województwa zachodniopomorskiego i prezesa Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Jak twierdzą organizatorzy, celem konkursu jest promocja zachodniopomorskiej wsi, jako miejsca wypoczynku, a także motywacja jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do podnoszenia standardu usług i zakresu swojej oferty.

Wsie do konkursu mogą zgłaszać sołtysi.

W poprzednich edycjach tytuł oraz certyfikat "Zachodniopomorska Wieś Turystyczna" otrzymały m.in.: Morzyczyn/Zieleniewo, Trzęsacz, Przelewice, Dźwirzyno.

Promocja zachodniopomorskich wsi wiąże się również z prezentacją oferty tych wsi na krajowych targach turystycznych oraz na stronach internetowych. Planuje się również wydanie folderu promującego wszystkie zgłoszone do konkursu wsie w latach 2010-11.

Jak podkreślają organizatorzy, województwo zachodniopomorskie ma znaczący potencjał dla rozwoju turystyki wiejskiej. Ma lasy, dużo jezior, plaże nadmorskie i wiele obszarów przyrodniczych prawnie chronionych. Na szlakach turystycznych można napotkać liczne zabytki architektury sakralnej oraz świeckiej: kościoły, pałace, dworki, zamki, muzea, stanowiska archeologiczne i inne, z których znaczna część znajduje się na obszarach wiejskich i stanowi doskonałą atrakcję turystyczną.

Dzięki konkursowi przeprowadzona zostanie "inwentaryzacja" wsi województwa zachodniopomorskiego pod względem zagospodarowania turystycznego i atrakcji turystycznych.

Kandydatury można zgłaszać do końca października br. w siedzibie Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.