PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza trzynasty Polish Boogie Festival w Człuchowie

  • PAP/GP    25 lipca 2017 - 06:45
Rusza trzynasty Polish Boogie Festival w Człuchowie
Na zdjęciu muzycy grający boogie na dziesiątej edycji festiwalu. (fot.:youtube.com)

Polish Boogie Festival, unikatowa nie tylko w Polsce impreza muzyczno-taneczna, rozpocznie się w środę (26 lipca) w Człuchowie. Podczas organizowanego po raz 13. festiwalu, oprócz rodzimych wykonawców, wystąpią też muzycy z Austrii, Francji, Holandii, USA i Węgier.
• Festiwal dotyka niszowego gatunku muzyki w naszym kraju.

• Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie Nico Duportal francuski gitarzysty i wokalista. Przyjechał nad polskie morze z zespołem.

 

- To jedyny taki festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej. I nie jest to tylko tani chwyt reklamowy i hasło marketingowe. Sprawdzaliśmy to: podobnej imprezy promującej boogie-woogie nie ma w naszej części kontynentu" - powiedział dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie Adam Bondarenko.

Przyznał, że boogie woogie nie jest popularnym gatunkiem muzycznym w Polsce.

- To nie jest disco polo ani rock, takiej muzyki nie gra się wiele w radiu. Boogie jest jednak tak wesołym i energetycznym stylem muzycznym, że nie da się tego nie polubić - jest dla każdego. Tu nie ma ściemy, że ktoś picuje i udaje granie. Naprawdę trzeba umieć grać na fortepianie i jest to wykonywane w takim tempie, że świetnie się przy tym tańczy. To jest prawdziwa muzyka "pod nogę" - wyjaśnił Bondarenko.

Kto zagra?

Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie Nico Duportal. W twórczości tego francuskiego gitarzysty i wokalisty oraz jego zespołu The Rhytm Dudes na pierwszy plan wysuwa się inspiracja korzeniami i tradycją amerykańskiej muzyki współczesnej. W muzyce Duportala uważny słuchacz odnajdzie ślady stylu takich wykonawców jak Johnny Guitar Watson, Little Richard, Ike Turner, The Staple Singers i BB King.

Koncerty odbywać się będą w Lasku Luizy w centrum Człuchowa przy dawnym zamku krzyżackim.

Oprócz koncertów, stałym punktem programu człuchowskiego festiwalu jest taniec. Zaplanowano turniej tańca boogie-woogie oraz pokazy tańca z udziałem światowej klasy par tanecznych z Polski, Szwecji, Finlandii i Węgier. Ponadto, w tym roku goście festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych. Lekcji udzielać będą m.in. wicemistrzowie świata boogie-woogie Agnieszka i Grzegorz Cherubińscy oraz instruktorzy z klubu Swing Step.

Boogie-woogie i rockabilly kojarzy się również z modą. Dla tych kobiet, które będą miały ochotę przeobrazić się w pin-up girl organizatorzy festiwalu przygotowali specjalne warsztaty.

Lata 40., 50. i 60. w USA to nie tylko muzyka i atrakcyjne pin up girls, ale także moda na szybkie motocykle. Do Człuchowa przyjadą w tym roku rockersi z Cafe Racer Club Poland, którzy zmierzą się w ulicznym wyścigu oraz zorganizują konkurs na najpiękniejszą maszynę.

13. Polish Boogie Festival potrwa do soboty 29 lipca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.