PARTNER PORTALU
  • BGK

Rusza XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej

  • PAP    22 sierpnia 2012 - 20:15
Rusza XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej

Cyrkowcy, mimowie, żonglerzy, klauni, teatry uliczne i śpiewacy opanują w czwartek i piątek ulice Brzegu. XVI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej Busker Bus 2012 odbędzie się w tym roku w trzech miastach: Brzegu, Wrocławiu i Zielonej Górze.
We Wrocławiu tegoroczny Busker Bus rozpoczął się już w środę. Jak powiedział organizator imprezy, Romuald Popłonyk, na tamtejszym Rynku, gdzie festiwal odbywać się będzie do niedzieli, można będzie zobaczyć w sumie blisko siedemdziesięciu artystów.

Do Brzegu na czwartek i piątek przyjedzie z kolei około trzydziestu klaunów, mimów, śpiewaków i cyrkowców. Ich popisy oglądać będzie można na Placu Polonii Amerykańskiej przed Brzeskim Centrum Kultury, na Rynku oraz na ulicy Długiej.

"Będzie głośno, kolorowo i na pewno zabawnie, bo uczestnicy festiwalu to ludzie z dużym dystansem do siebie i świata, który przemierzają wzdłuż i wszerz" - zapowiedział dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury, Andrzej Sowa.

W Brzegu pojawią się artyści uliczni z takich m.in. krajów jak Australia, Bułgaria, Grecja, Szwecja, Urugwaj i Francja. We Wrocławiu i Zielonej Górze będą też sztukmistrze i śpiewacy z Japonii, Chin, Izraela, Meksyku i Boliwii, w sumie - z 21 krajów świata.

Busker Bus odbywa się już po raz szesnasty, w Brzegu - po raz piąty. "Wrósł na stałe w artystyczny krajobraz miasta, wielu mieszkańców miasta czeka na niego co wakacje" - zapewnił Andrzej Sowa.

Romuald Popłonyk ocenił, że uliczni artyści chętnie przyjeżdżają na Busker Bus.

"Festiwal ma już swoją renomę, jedni drugim przekazują o nim informacje pocztą pantoflową. Gdyby nie ograniczenia finansowe, z pewnością pojawiałoby się na nim jeszcze więcej artystów" - powiedział.

Podczas tegorocznej edycji we Wrocławiu ulicznych artystów będzie można oglądać do niedzieli. W Brzegu zagoszczą w czwartek i piątek, a w Zielonej Górze - we wtorek i środę w przyszłym tygodniu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.