Rusza zbiórka pieniędzy na pomnik Smoleński i pomnik Lecha Kaczyńskiego. Gdzie staną pomniki?

• 10 sierpnia ruszy zbiórka publiczna na budowę pomników: Ofiar Tragedii Smoleńskiej oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
• Pomniki miałyby stanąć na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Rusza zbiórka pieniędzy na pomnik Smoleński i pomnik Lecha Kaczyńskiego. Gdzie staną pomniki?
Kwiaty i znicze przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie złożone po katastrofie prezydenckiego Tu-154 w Smoleńsku (fot.wikipedia.org/Masti)

10 sierpnia, w Warszawie, w dniu upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. ruszy zbiórka publiczna na budowę pomników: Ofiar Tragedii Smoleńskiej oraz prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - poinformowali posłowie PiS Jacek Sasin i Marek Suski.

Sasin podkreślił, że pomniki powinny stanąć na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Według posła można wskazać kilka miejsc w przestrzeni między Kościołem Seminaryjnym a tzw. domem bez kantów, "które mogą wchodzić w grę".

Czytaj też: Nowe tablice w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Komitet Budowy Pomników rozpocznie zbiórkę pieniędzy w środę o godz. 8 rano przed Kościołem Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu; pieniądze będą także zbierane wieczorem przed warszawską archikatedrą św. Jana, skąd co miesiąc przed Pałac Prezydencki rusza marsz upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

Suski zapowiedział, że za przekazywane datki będą wydawane cegiełki w nominałach: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł, 500 zł i 1000 zł.

10 kwietnia 2016 r. w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w wystąpieniu przed Pałacem Prezydenckim, prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że na Krakowskim Przedmieściu musi stanąć pomnik smoleński oraz pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Komitet Budowy Pomników zawiązał się 28 kwietnia. Liczymy, że na 8. rocznicę tragedii smoleńskiej pomniki będą gotowe - mówił pod koniec kwietnia Jarosław Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

To są kpiny, z tą zbiórką dostałem 2 DWA ZŁOTE podwyżki emerytury i mam dać składkę na te pomniki, 1000, może 2000 czy jeszcze więcej, ale jaja. KĘPA wczoraj dała podwyżki po 50% jakimś asystentom, za co, skąd pieniądze, dziś już o tym się nie pisze. Brak słów, dostałem rozwolnienia. ... rozwiń

J A Ś ko, 2016-08-12 23:04:46 odpowiedz

Niech finansuje ojciec Rydzyk. Dostał wyborczą wdzięczność. Dziś miesięcznica i rozpoczęcie zbiórki. :) ? Będzie b. dużo w torbie.

Andrzej W, 2016-08-10 06:57:53 odpowiedz

Do W11: Masz rację. Moi wnukowie będą burzyć. Nastanie nowa era. Dlaczego nie stawiamy pomniki historycznie bardziej zasłużonym np. królowi Sobieskiemu, Kopernikowi, Mickiewiczowi.....zalejmy Polskę pomnikami. Mamy zbyt dużo pieniędzy a na 500+ już zaczyna brakować. Komu zabierzemy kasę na pomniki. ...A Narodowi Polskiemu. rozwiń

Janek z Obornik Śl. , 2016-08-09 19:00:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE