PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył Jarmark Folkloru w Węgorzewie

  • PAP    3 sierpnia 2012 - 15:28

Kiermasz sztuki ludowej, pokazy rzemiosł dawnych, występy zespołów folklorystycznych z Polski i zagranicy, a także zabawa ludowa z publicznością to atrakcje rozpoczętego w piątek 35. Międzynarodowego Jarmarku Folkloru w Węgorzewie. Impreza potrwa do niedzieli.
Według organizatora, którym jest Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Międzynarodowy Jarmark Folkloru to największe spotkanie ze sztuką ludową w Polsce północno-wschodniej. W czasie trzydniowej imprezy widzowie będą mogli obejrzeć występy grup narodowych i regionalnych z północnej i wschodniej Polski, a także zespołów folklorystycznych z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Turcji i Rumunii.

Wyróżniające się zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego uzyskają promocję na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą w 2013 roku.

Na Placu Wolności wyroby rękodzieła pokazują wystawcy z Polski i zagranicy. Odbywają się tam także pokazy rzemiosł tradycyjnych: kowalstwa i kucia podków, rzeźby w drewnie i w glinie, tkania na krosnach, przędzenia na kołowrotku, wyrobu świec z wosku pszczelego, toczenia na kole garncarskim, plecionkarstwa ze słomy i wikliny, obróbki bursztynu, wykonywania wycinanek z papieru, malowania pisanek oraz wyrobu koronki klockowej, frywolitkowej i szydełkowej.

W piątek publiczność będzie miała jeszcze okazję obejrzeć Jarmarkowe Kino Pod Gwiazdami. Na sobotę zaplanowano zabawę na ludowo połączoną z konkursem dla publiczności. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę Wypasionego Jelonka. W niedzielę z kolei nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "Estetyczna zagroda". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.