PARTNER PORTALU
 • BGK

Ruszył montaż nowych fotoradarów

 • GK    16 sierpnia 2012 - 15:13
Ruszył montaż nowych fotoradarów

Główny Inspektorat Transportu Drogowego rozpoczął montaż nowo zakupionych urządzeń. Pierwsza partia 15 fotoradarów będzie zainstalowana na już stojących masztach, które zostaną oklejone na żółto.
Fotoradary zaczną fotografować piratów między innymi w miejscowościach: Knurowiec i Trzcianka pod Wyszkowem, przy ul. Pułkowej i Al. Stanów Zjednoczonych w Warszawie, w Zambrowie na Podlasiu, Horbowie i Rogoźnicy w województwie lubelskim. To kolejny etap budowy nowego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym.

Czytaj też: Samorządy spragnione fotoradarów

Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego jednym z długofalowych celów systemu jest budowa świadomości, że automatyczne urządzenia rejestrujące służą poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego, a nie zwiększaniu dochodów budżetowych. W Polsce występuje najwyższy wskaźnik wypadków ze skutkiem śmiertelnym w Unii Europejskiej – 109 osób na 1 mln mieszkańców.

Czytaj też: Mandaty cerują dziury w budżecie

Wdrażany przez GITD nowy automatyczny system poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest wyjątkowo skutecznym i najbardziej efektywnym sposobem znacznego ograniczenia liczby wypadków drogowych. Polska realizuje rekomendacje Komisji Europejskiej w sprawie egzekwowania przepisów w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Komisja zaleca w niej, aby państwa członkowskie zapewniły stosowanie urządzeń automatycznej kontroli prędkości na autostradach, drogach drugorzędnych i drogach miejskich oraz zapewniły, że kontrole takie prowadzone będą w sposób gwarantujący ich skuteczność, czyli że prowadzone będą one regularnie na odcinkach dróg, gdzie naruszenia przepisów zdarzają się regularnie i gdzie powoduje to zwiększone zagrożenie wypadkowe.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • MARCEPAN, 2012-08-26 22:45:25

  TAK
 • oliva, 2012-08-26 22:23:22

  ruszył ruszył pelną parą prawdaż?
 • Kamień, 2012-08-25 10:57:58

  Taniej obstawić Polskę radarami niż wybudować nowe drogi, każdy głupi wie, że to jest prawdziwą przyczyną najwyższej wypadkowości w Europie