Ruszył nabór do akcji „Mazury za pół ceny”

W jej ramach turyści i mieszkańcy regionu mogą taniej przenocować, skorzystać z ofert firm sportowych czy kawiarni.

Ruszył nabór do akcji „Mazury za pół ceny”
Placówki, które się przyłączą do akcji „Mazury za pół ceny” będą oferowały swoje usługi za pół ceny. Fot. Lokalna Organizacja Turystyczna

Akcja „Mazury za pół ceny” rozpocznie się w tym roku 1 grudnia i potrwa do 15 marca (zostanie zawieszona na czas Bożego Narodzenia i sylwestra) – właśnie ruszył nabór firm i przedsiębiorców chętnych do udziału w niej.

Akcja ma zachęcić do odpoczynku nad mazurskimi jeziorami także zimą, gdy można ślizgać się na zamarzniętych jeziorach, korzystać z tras biegowych dla narciarzy czy ze stoków zjazdowych.

W czasie akcji placówki, które się do niej przyłączą, będą oferowały swoje usługi za pół ceny. Mogą to być zarówno noclegi, jak i oferta gastronomiczna.

– Czekamy na organizatorów wypoczynku, jak i firmy usługowe, np. fryzjerów, czy kosmetyczki, kawiarnie – mówi kierownik Lokalnej Organizacji Turystycznej Mazury Południowe w Piszu Kinga Ciukszo.

W tym roku „Mazury za pół ceny” będą obowiązywały w powiatach piskim, giżyckim, węgorzewskim i mrągowskim. Z akcji promocyjnych mogą korzystać (i dotąd chętnie korzystali) także mieszkańcy regionu. Akcja promocyjna na Mazurach będzie w tym roku organizowana po raz piąty.

Pierwsza baza promocyjnych ofert winna być udostępniona w październiku tak, by zainteresowani mogli z wyprzedzeniem zaplanować wypad na Mazury.

Mazurskie samorządy i organizacje turystyczne od lat starają się wydłużyć sezon nad jeziorami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE