PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszył Tydzień Bibliotek

  • AT    9 maja 2013 - 20:20
Ruszył Tydzień Bibliotek

Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2013 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.
Program ma na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.

- Hasło Tygodnia Bibliotek 2013 „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych" pozwala w różnych formach pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach. Biblioteka, jako przestrzeń dla kreatywnych, staje się miejscem inspiracji i realizacji wielu niezwykłych pomysłów na promowanie literatury i zachęcanie do sięgania po książki każdego odbiorcę, bez względu na wykształcenie, wiek czy światopogląd - informuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (SBP).

Jak co roku organizowany jest również konkurs na najlepszy plakat promujący Tydzień Bibliotek, natomiast z okazji jubileuszowego, 10 Tygodnia Bibliotek, SBP ogłosiło konkurs na najciekawszą inicjatywę, jedną szczególnie pomysłową akcję, która zostanie przeprowadzona przez bibliotekę w trakcie trwania TB 2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.