PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyła kampania "Bezpiecznie na drodze" na Śląsku

  • PAP    1 lutego 2013 - 18:27
Ruszyła kampania "Bezpiecznie na drodze" na Śląsku

Konkursy plastyczne i piosenki, prezentacje dobrych praktyk w szkołach - to niektóre spośród działań, zaplanowanych w ramach kampanii "Bezpiecznie na drodze" w województwie śląskim. Rozpoczęła się w piątek, potrwa do wakacji.
Celem wspólnej kampanii wojewody śląskiego, komendanta wojewódzkiego policji i śląskiego kuratora oświaty jest propagowanie bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań na drodze.

"Dzieci mają sporą wiedzę o przepisach. Podczas spotkań w szkołach nieraz mówią nam o niezbyt chwalebnych zachowaniach swoich rodziców, którzy jeżdżą bez pasów, rozmawiają przez komórkę, a nawet siadają za kierownicę po alkoholu. Mamy nadzieję, że ta akcja zwiększy świadomość nie tylko wśród dzieci, ale i rodziców. Może uda nam się wychować rozsądniejsze pokolenie, niż obecni kierowcy" - powiedział PAP podinspektor Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Kampanię zainaugurowała w piątek w Katowicach konferencja, w której wzięli udział nauczyciele zajęć technicznych, edukacji dla bezpieczeństwa i przedstawiciele samorządów i rad rodziców. Jednym z punktów programu kampanii są właśnie szkolenia adresowane do nauczycieli.

W ramach kampanii zorganizowane zostaną też konkursy: "Pocztówka do kierowcy" to konkurs plastyczno-literacki dla uczniów szkól podstawowych, "Jestem widoczny - jestem bezpieczny" - to z kolei konkurs plastyczny dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz "Bezpiecznie na drodze" - konkurs piosenki dla uczniów wszystkich typów szkół i placówek oświatowych.

Na stacjach benzynowych i w szkołach będą dostępne plakaty, materiały promocyjne, informacyjne i szkoleniowe. Opracowano rady dla rodziców i rady dla dzieci na temat odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań na drodze. W szkołach odbędą się prezentacje na temat dobrych praktyk i problemów, z jakimi można spotkać się na drodze. Temu służy też przygotowany na potrzeby kampanii film "Bezpieczna droga do szkoły".

W 2007 roku na drogach województwa śląskiego zginęło 476 osób, w 2012 roku - 333 osoby, połowa z nich to piesi. Rannych w wypadkach w 2007 roku zostało 7877 osób, w 2012 roku - 5682.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.