PARTNER PORTALU
  • BGK

Ruszyło małopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów

  • JK/malopolskie.pl    15 kwietnia 2011 - 16:41

Województwo Małopolskie i Ministerstwo Gospodarki rozpoczynają realizację wspólnego projektu – Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIiE), które będzie udzielało porad oraz informacji o działalności gospodarczej w regionie.
Uroczysta inauguracja projektu, z udziałem marszałka Marka Sowy oraz Rafała Baniaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, odbyła się 15 kwietnia, podczas II Polsko – Ukraińskiej Konferencji Gospodarczej w Tomaszowicach.

– Tym projektem chcemy wzmocnić istniejące od dwóch lat Centrum Business in Małopolska, punkt kompleksowej obsługi inwestorów i eksporterów – powiedział o projekcie COIiE marszałek Marek Sowa. Rolę tego projektu podkreślił wiceminister gospodarki Rafał Baniak. – COIiE jest kolejnym filarem tworzącym instytucjonalne otoczenie biznesu w Małopolsce obok takich instytucji jak Krakowski Park Technologiczny czy Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego – zaznaczył wiceminister.

Okazją do inauguracji COIiE była polsko – ukraińska konferencja gospodarcza, której tematem głównym była współpraca obu krajów. – Musimy wzmacniać i ożywiać istniejące od wieków dobre relacje między naszymi krajami – dodał. Polska prezydencja w Unii Europejskiej oraz Euro 2012 – to zdaniem marszałka Sowy najważniejsze wspólne wyzwania, jakie stoją teraz przed Polską i naszym wschodnim sąsiadem. Goście z Ukrainy – Mychajło Brodowycz (ambasador ds. nadzwyczajnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy) oraz Markijan Malaskyj (ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Ukrainy w RP) podkreślali, że współpraca Polski z Ukrainą sprzyja rozwojowi gospodarczemu obu krajów.

Uruchomione Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów w ramach projektu systemowego Ministerstwa Gospodarki świadczy wszechstronną pomoc dla inwestorów i eksporterów – począwszy od pakietu informacji niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej w regionie, poprzez wyczerpującą ofertę inwestycyjną oraz profesjonalne doradztwo gospodarcze. Eksporterzy mogą liczyć na uzyskanie informacji o możliwościach ekspansji na rynki zagraniczne. Umowę o współpracy przy realizacji projektu oraz porozumienie z Ministerstwem Gospodarki, Małopolska podpisała w lipcu 2010 roku. Realizacja projektu zakończy się w lipcu 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.