PARTNER PORTALU
  • BGK

Rynek w Krakowie ozdobi Jodła z Łabowca

  • PAP/PSZ    23 listopada 2017 - 12:10
Rynek w Krakowie ozdobi Jodła z Łabowca
Fragment krakowskiego rynku (fot. Shutterstock)

Jodła, która stanie na krakowskim Rynku obok Bazyliki Mariackiej ma 38 lat, 18 metrów wysokości i przywieziono ją z Łabowca w Nadleśnictwie Nawojowa - poinformował Urząd Miasta.
Świąteczne drzewko zostanie ozdobione 40 tys. światełek, blisko setką baniek i gwiazdek, kokardami, cukierkami i girlandami. Dekoracja ma być utrzymana w stylu vintage i nawiązywać do ozdób i bibelotów, które tworzyły krakowskie dekoracje świąteczne pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku.

W dekoracjach wprowadzono dwubarwną kolorystykę biało-srebrzystą z wiodącym kolorem granatu.

Uroczyste zapalenie światełek na choince nastąpi w najbliższą sobotę 25 listopada. O g. 18.00 prezydent miasta otworzy na Rynku Głównym targi bożonarodzeniowe, na których będą stoiska m.in. ze słodyczami, ozdobami choinkowymi i tradycyjnymi potrawami. W czasie trwania targów będzie też można wspomóc instytucje charytatywne, dochód ze sprzedaży przygotowanych przez te instytucje produktów i ozdób zasili ich budżety. Rynek będzie udekorowany girlandami i ponad 700 pachnącymi drzewkami oraz oświetlony białym światłem.

Portal internetowy Tanie Loty przygotował zestawienie dziesięciu najlepszych targów bożonarodzeniowych na świecie. W rankingu jako jedyne z Polski znalazły się targi organizowane w Krakowie obok podobnych wydarzeń w Strasburgu, Pradze, Brukseli, Kopenhadze, Berlinie, Nowym Jorku i Sztokholmie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.