PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd obiecuje niewielką pomoc

  • JL    24 czerwca 2010 - 09:47
Rząd obiecuje niewielką pomoc

Nie więcej niż 2 mln zł przekaże MSWiA woj. małopolskiemu w tym roku na dofinansowanie remontów lub na odbudowę zniszczonych w powodzi obiektów komunalnej infrastruktury technicznej.
Promesę takiej treści otrzymał marszałek Marek Nawara. Pismo 22 czerwca podpisał sekretarz stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak.

– To niewiele, zwłaszcza że straty w mieniu przez nas zarządzanym oszacowaliśmy na prawie 900 mln zł. Szkody w wałach i w urządzeniach hydrotechnicznych – na 609 mln zł, w drogach wojewódzkich – na 283 mln zł, w budynkach stanowiących własność województwa i jego osób prawnych – na 6 mln zł – mówi marszałek Marek Nawara.

Zdaniem władz województwa dotychczasowa pomoc rządu tylko w niewielkim stopniu pokrywa potrzeby samorządu regionalnego. Marszałek wystąpił do premiera o zaliczkę na najpilniejsze naprawy w wałach przeciwpowodziowych i urządzeniach hydrotechnicznych w wysokości 10 proc. poniesionych strat, czyli ok. 60 mln zł. Tymczasem rząd zapowiedział, że przekaże województwu 30 mln zł na naprawę wałów i urządzeń hydrotechnicznych.

Dotąd małopolski samorząd przeznaczył z własnych wolnych pieniędzy i z oszczędności ponad 52 mln zł na usuwanie skutków powodzi, głównie na drogach wojewódzkich. 17 mln zł otrzymał Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie na walkę z powodzią i usuwanie wyrw w wałach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.