PARTNER PORTALU
  • BGK

Rząd: wypoczynek nad wodą ma być bezpieczniejszy

  • bad    30 czerwca 2014 - 20:45
Rząd: wypoczynek nad wodą ma być bezpieczniejszy

Andrzej Biernat, minister sportu i turystyki zainaugurował trzecią edycję akcji „Bezpieczna Woda”. Ma ona wpłynąć na poprawę stanu wiedzy dzieci i młodzieży na temat podstawowych zasad uprawiania rekreacji wodnej i ograniczyć liczbę nieszczęśliwych wypadków.
Akcja jest inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale stanowi również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Celem akcji „Bezpieczna Woda" jest popularyzacja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej.

Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje akcję we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Polską Organizacją Turystyczną, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Komendy Głównej Policji i Centrum Turystyki Wodnej PTTK.

W założeniach akcja „Bezpieczna Woda" powinna wpłynąć na poprawę stanu wiedzy dzieci i młodzieży na temat podstawowych zasad uprawiania rekreacji wodnej i ograniczyć liczbę nieszczęśliwych wypadków.

- Pośrednio akcja oddziałuje na jakość usług turystyczno-rekreacyjnych na obszarach wodnych, poprzez podniesienie świadomości i zmotywowanie organizatorów kąpielisk do większej dbałości o bezpieczeństwo swoich klientów - podkreśla mł. insp. Anna Kuźnia z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • wodniak, 2014-07-01 10:43:16

    jak widać organizacjom z ustawy odpowiadającym za "ratowanie" nie zależy na promowaniu bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bo im statystyki się popsują co do ilości akcji ratunkowych i nie będą miały się czym chwalić po sezonie lub narzekać na nadmiar pracy, to tylko w Polsce jest możliwe...  rozwiń