PARTNER PORTALU
  • BGK

Rzeszów ma nowoczesny skatepark

  • PAP    11 lipca 2012 - 19:30
Rzeszów ma nowoczesny skatepark

Około 1,4 mln zł kosztowała budowa skateparku w Rzeszowie. Obiekt, który w środę został uroczyście oddany do użytku, jest jednym z najnowocześniejszych i największych w kraju.
"Cieszę się, że skatepark udało się oddać na początku wakacji. Mam nadzieję, że obiekt będzie dobrze służył wszystkim, którzy chcą uprawiać na nim sport" - powiedział podczas uroczystości prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Skatepark był budowany ponad 2 lata. Budowa trwała tak długo z powodu problemów z wykonawcą. Pierwszy, który został wyłoniony w przetargu, zbankrutował. Władze Rzeszowa musiały rozpisać drugi przetarg i wyłonić wykonawcę, który dokończył inwestycje.

W projektowanie skateparku włączyły się osoby, które korzystają z obiektu, skupione w stowarzyszeniu "Sztuka Ulicy".

"Bardzo cieszymy się z tego powodu, bo tak naprawdę dla nich skatepark jest zbudowany. To oni wymyślali te różne +przeszkody+, które są w parku. Też na ich prośbę zamontowaliśmy tzw. podwójny basen - jest to, bodajże, jedyna taka +przeszkoda+ w Polsce" - powiedział PAP rzecznik prasowy rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki.

Obiekt, który powstał przy hali Podpromie będzie otwarty 24 godziny na dobę; natomiast oświetlony będzie aż do godziny 2 w nocy. Jego pow. to ponad 2,3 tys. m kw. Skatepark jest ogrodzony i monitorowany. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mototime.pl, 2012-07-12 11:23:31

    Gratuluję inicjatywy młodym, a radnym dopięcia tematu na ostatni guzik. Powstała wspaniała wizytówka miasta, która jest jednocześnie szansą rozwoju dla młodzieży w dziedzinie szybko rozwijających się sportów ekstremalnych.