PARTNER PORTALU
  • BGK

Są już ustalenia po telekonferencji premier i wojewodów ws. wichur

  • PAP    1 kwietnia 2015 - 10:45
Są już ustalenia po telekonferencji premier i wojewodów ws. wichur
W środę 1 kwietnia odbyła się telekonferencja premier Ewy Kopacz z wojewodami/ fot. premier.gov.pl

Premier Ewa Kopacz odebrała w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa raporty od wojewodów na temat skutków wichur przechodzących nad Polską.
W zorganizowanej w środę (1 kwietnia) rano telekonferencji w RCB wzięli też udział m.in. szefowa MSW Teresa Piotrowska, a także komendant główny PSP Wiesław Leśniakiewicz.

Premier Ewa Kopacz tuż po rozpoczęciu telekonferencji podkreślała, że ważne jest m.in. szybkie oszacowanie strat i pomoc dla poszkodowanych.

Szefowa rządu zapoznała się ze skalą strat i zobowiązała wojewodów do jak najszybszego wypłacenia zasiłków osobom poszkodowanym. Poleciła także, aby niezależnie od okresu świątecznego, wszystkie służby wojewodów pozostawały w stanie podwyższonej gotowości.

Premier Ewa Kopacz przyjęła również informację o skutecznym zastosowaniu - po raz pierwszy w takiej skali - Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO). Dzięki systemowi powiadamiania można uzyskać bezpośrednią informację o potencjalnych zagrożeniach.

System RSO jest dostępny od 1 stycznia 2015 r. w TV regionalnej i w aplikacji na telefon. Uruchomienie systemu było jedną z obietnic zawartych przez premier w expose. Odpowiednią aplikację na telefon ściągnęło już ponad 200 tys. obywateli. RSO zadziałało także skutecznie w regionalnej TV, zgodnie z założeniami programu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.