PARTNER PORTALU
  • BGK

Są pierwsze trasy narciarskie w Ełku

  • PAP    5 lutego 2012 - 16:02
Są pierwsze trasy narciarskie w Ełku

Powstały pierwsze w pobliżu Ełku na Mazurach trasy do uprawiania narciarstwa biegowego – poinformował ełcki urząd miasta.
Oznakowane szlaki o różnym stopniu trudności biegną przez Bór Ełcki, największy w okolicy kompleks leśny.

Wytyczono dwie trasy narciarskie o różnym stopniu trudności; dla początkujących ma 4,8 km, a dla zaawansowanych 11,7 km długości. Latem mogą służyć do uprawiania turystyki rowerowej i nordic walking. Rozpoczynają się i kończą przy ul. Wilczej w Ełku (zabierz głos/oceń prezydenta) biegną na południowy wschód od miasta przez pozostałości dawnej, historycznej puszczy.

Za zgodą nadleśnictwa w Mrozach Wielkich wycięto krzewy, a za środki urzędu miasta oznakowano obie trasy przy pomocy ponad 150 tabliczek i drogowskazów. Magistrat sfinansował także zakup quada, który ma służyć do utrzymywania przejezdności tras.

Według instruktora sportowego z Ełku Wiesława Rusaka inicjatywa zorganizowania tras narciarstwa biegowego wyszła od grupy kilkudziesięciu miejscowych miłośników tego sportu. Jego zdaniem ta forma aktywnego spędzania czasu staje się na Mazurach coraz popularniejsza ze względu na sukcesy Justyny Kowalczyk.

Miłośnicy narciarstwa biegowego z Ełku zamierzają powołać stowarzyszenie propagujące tę formę rekreacji, a w przyszłości organizować szkolenia i zawody dla amatorów.

„Odbywa się już Bieg Sasinów pod Ostródą i Bieg Jaćwingów koło Gołdapi, więc nazwa naszych zawodów też będzie nawiązywać do dawnych plemion pruskich. W przyszłości wszystkie te imprezy mogłyby stanowić nieoficjalny Puchar Mazur w narciarstwie biegowym” – powiedział Rusak.

Wytyczenie zimowych tras pod Ełkiem jest drugą w tym roku inicjatywą tego typu na Mazurach. Pod koniec stycznia otwarto sześć tras narciarskich o łącznej długości 40 km w Puszczy Piskiej. Oferta dla narciarzy ma być sposobem na przedłużenie sezonu turystycznego w tym regionie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.