PARTNER PORTALU
  • BGK

Samochód do zabezpieczania

  • PAP    12 stycznia 2011 - 20:51

Policjanci z opolskiej drogówki dostali nowy radiowóz do obsługi i zabezpieczania wypadków, kolizji i zdarzeń drogowych. Ambulans będzie służył w komendzie miejskiej w Opolu - powiedziała Aleksandra Mękal-Wnuk z opolskiej policji.
Auto wyposażone jest w biurka i urządzenia wielofunkcyjne z drukarką, ksero i skanerem. Do dyspozycji funkcjonariuszy są dodatkowe reflektory do oświetlania miejsca wypadku. - Dzięki zainstalowanym agregatowi prądotwórczemu wszystkie urządzenia znajdujące się w pojeździe są zasilane własną energią elektryczną - zaznaczyła Mękal-Wnuk.

W aucie są również m.in. kamera cyfrowa, wózek do mierzenia odległości, urządzenie do badania skuteczności hamowania z drukarką, profesjonalne nożyce. Na przedniej szybie samochodu zamontowano kamerę do rejestracji przebiegu służby z mikrofonem zewnętrznym.

Na dachu radiowozu jest duży podświetlany znak "uwaga wypadek", na wyposażeniu są też przenośne znaki drogowe, które policjanci mogą ustawić aby ostrzec kierowców o niebezpieczeństwie i konieczności ograniczenia prędkości, a także by wytyczyć objazdy. W samochodzie znajduje się też sprzęt medyczny do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.