PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd wielkopolski da 2 mln na obiekty sportowe

  • PAP/AH    6 listopada 2017 - 15:55
Samorząd wielkopolski da 2 mln na obiekty sportowe
Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Jakub Rutnicki, poseł na Sejm RP i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki

2 mln zł przeznaczy wielkopolski samorząd na renowacje szatni i sanitariatów w obiektach sportowych w regionie. Dzięki pilotażowemu programowi "Szatnia na medal" na tego typu inwestycje będzie można pozyskać do 100 tys. zł dofinansowania.
Z programu mogą skorzystać gminy i powiaty województwa wielkopolskiego. Jak wyjaśnił w poniedziałek na konferencji prasowej marszałek województwa Marek Woźniak, chodzi o zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem i higieną oraz o poprawę warunków ogólnodostępnych szatni i sanitariatów przy obiektach sportowych.

Woźniak zaznaczył, że po wielu udanych inwestycjach w infrastrukturę sportową w Wielkopolsce przyszedł czas, by "poradzić sobie z piętą achillesową publicznych miejsc oferujących sport i rekreację - nieodpowiednim zapleczem szatniowo-sanitarnym". - W wielu miejscach szatnie i sanitariaty wprost zniechęcają do odwiedzin np. hal sportowych - przyznał marszałek województwa.

Pod koniec listopada rozpocznie się nabór wniosków o sfinansowanie maksymalnie połowy wartości inwestycji, w wysokości nieprzekraczającej 100 tys. zł. Realizacja inwestycji jest przewidziana na 2018 r.

Dofinansowanie będzie można uzyskać na modernizację i budowę nowych szatni i sanitariatów, a także na adaptację istniejących budynków na tego typu potrzeby.

Wielkopolski samorząd podał, że w ostatnich latach, dzięki jego wsparciu, w regionie powstało blisko 260 obiektów sportowych, w tym 34 kryte pływalnie oraz 177 pełnowymiarowych hal sportowych.

Dodatkowo lokalne samorządy mogły liczyć na 13 mln zł pomocy finansowej na realizację mniejszych inwestycji. Budżet województwa wsparł też 300 Orlików w regionie łączną kwotą 95 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.