PARTNER PORTALU
  • BGK

Samorząd wspiera rodziny

  • PAP    31 maja 2010 - 15:36

Program wspierający rodziny wielodzietne i zastępcze "Rodzina+" ruszył w Bielsku-Białej. Szef wydziału polityki społecznej magistratu Dariusz Mrzygłód powiedział w poniedziałek, że jego uczestnicy otrzymają spore upusty, na początek w instytucjach miejskich.
- Program ma na celu - poprzez system ulg - zwiększenie dostępności do usług publicznych, dóbr kultury i imprez sportowych w Bielsku-Białej. W jego realizację zaangażowały się podległe gminie: Teatr Polski, Teatr Lalek 'Banialuka', Bielskie Centrum Kultury, Galeria Bielska BWA, Miejski Dom Kultury, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bielski Szkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej - powiedział prezydent miasta Jacek Krywult.

Dariusz Mrzygłód wyjaśnił, że w programie mogą uczestniczyć rodziny zastępcze oraz rodziny, w których jest co najmniej trójka dzieci poniżej 18 lat lub - w przypadku kontynuowania nauki - do 24 lat.

- Zainteresowanie jest ogromne. Wnioski można było składać od 24 maja, a już zgłosiło się 75 rodzin. To ponad 400 osób. Zgłoszenia wciąż napływają - powiedział.

Rodziny uczestniczące w programie otrzymają specjalną kartę, która uprawnia do zniżek. Dzięki niej o połowę mniej zapłacą za bilety do obu bielskich teatrów i na koncerty organizowane przez Bielskie Centrum Kultury. O połowę tańsze będą bilety na pływalnie i lodowisko. Bezpłatne wejściówki oczekują na nich podczas miejskich imprez plenerowych oraz w galerii BWA.

Mrzygłód powiedział, że do magistratu zgłaszają się także prywatni przedsiębiorcy, którzy skłonni są wziąć udział w programie. Dodał, że w Rada Miejska jeszcze w czerwcu rozpatrzy propozycję, by rodziny zastępcze i wielodzietne, posiadające co najmniej pięcioro dzieci, korzystały z darmowych biletów komunikacji miejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.